jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۷۰۰۰۳   ۰۹ تير ۱۳۹۹  |  ۱۷:۴۰

سازمان هواشناسی کشور نسبت به وقوع رگبار باران، وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک هشدار داد.

به گزارش جام جم آنلاین، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگی آورده است: رشد ابرهای همرفتی از بعدازظهر امروز (۹ تیرماه) موجب وقوع رگبار و رعد و برق طی روز جاری در شرق مازندران، گلستان، ارتفاعات سمنان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و ارتفاعات در جنوب سیستان و بلوچستان و فردا (۱۰ تیرماه) در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، ارتفاعات سمنان، مازندران، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و شرق هرمزگان می‌شود.

این وضعیت جوی چهارشنبه ( ۱۱ تیرماه) برای استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، ارتفاعات استان‌های زنجان، قزوین، البرز، مازندران، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان و پنجشنبه (۱۲ تیرماه) برای ارتفاعات گیلان، مازندران، آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان پیش‌بینی می‌شود و بالا آمدن ناگهانی سطح آب مسیل‌ها و رودخانه‌ها و برخورد صاعقه را در پی دارد بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به اجتناب از تردد و توقف در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها و احتیاط در صعود به ارتفاعات توصیه می‌کند.

در ادامه این هشدار به وزش باد شدید از بعداز ظهر امروز (۹ تیرماه) اشاره شده و آمده است: این شرایط جوی موجب خیزش موقت گرد و خاک به‌ویژه در ساعات بعدازظهر امروز در جنوب سمنان، شمال اصفهان، خراسان رضوی، کرمان، یزد و خراسان جنوبی، فردا (۱۰ تیرماه) در جنوب سمنان، شمال اصفهان و خراسان رضوی، چهارشنبه (۱۱ تیرماه) در استان‌های خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، سمنان و نیمه شمالی اصفهان و پنج شنبه (۱۲ تیرماه) در استان‌های سمنان، خراسان رضوی، سمنان، شمال اصفهان و یزد می‌شود.

در پی حاکمیت این شرایط جوی احتمال آسیب رسیدن به به سازه‌های موقت و گلخانه‌ها، سقوط تابلوهای تبلیغاتی و اشیای سبک و شکستن سرشاخه درختان و کاهش دید افقی و کیفیت هوا وجود دارد بنابراین نسبت به محکم کردن سازه‌های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه‌ها و اتخاذ سایر اقدامات پیشگیرانه توصیه می‌شود.

بر اساس پیش‌بینی سازمان هواشناسیف حاکمیت بادهای ۱۲۰ روزه موجب خیزش گرد و خاک در پنج شنبه شب (۱۲ تیرماه) در استان‌های خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان می‌شود و کاهش دید و کیفیت هوا دور از انتظار نیست بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط در تردد جاده ای و پرهیز از حضور غیرضروری در فضای باز توصیه می‌کند. این شرایط جوی جمعه (۱۳ تیرماه) پایان می‌یابد.

سازمان هواشناسی در هشدار زرد رنگ دیگری آورده است: متلاطم شدن دریا و افزایش ارتفاع موج بین یک تا دو متر فردا (۱۰ تیرماه) برای دریای عمان، چهارشنبه (۱۱ تیرماه) برای تنگه هرمز و دریای عمان و پنجشنبه (۱۲ تیرماه) برای تنگه هرمز و نواحی غربی دریای عمان پیش‌بینی می‌شود. در این شرایط جوی احتمال پاره شدن تورهای صیادی و آسیب دیدن شناورهای کوچک وجود دارد بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به محدودیت در تردد با شناورهای سبک و اتخاذ تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی توصیه می‌کند.

زمانی که سازمان هواشناسی هشدار زرد رنگ صادر می‌کند به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

معاملات ربوی و نظم عمومی

معاملات ربوی و نظم عمومی

مشاهدات عینی و نتایج حاصل از رصد فضاهای مجازی، حکایت از افزایش تبلیغات برای اعطای وام‌هایی دارد که سرمایه‌گذاران ناشناس روی اموال منقول و غیرمنقولی همچون ملک، خودرو، طلا، سکه، ارز و حتی سیمکارت به متقاضیان ارائه می‌کنند.

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

آخرین خبرها درباره تغییرات وضعیت کرونا در کشور از این حکایت دارد که این روزها ۹شهر خوزستان، در وضعیت قرمز قرار دارد و به‌تازگی هم اولین فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در استان قزوین، جان خود را از دست داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر