فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران از بستری ۳۹۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در بخش‌های عادی بیمارستان‌های تهران خبر داد و گفت: برای اولین بار عدد بستری‌های جدید تهران از تعداد ترخیصی‌ها بیشتر بوده است.
کد خبر: ۱۲۶۹۹۴۰
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، دکتر علیرضا زالی در گفت‌وگویی تلویزیونی با بیان اینکه آمار کرونا در تهران به‌شکل نگران‌کننده‌ای در حال تغییر است، گفت: در 24 ساعت گذشته 399 نفر با تشخیص کرونا در بخش‌های عادی بستری شدند.
 
وی افزود: در طول سه هفته اخیر، بالاترین میزان بستری جدید در بخش‌های ویژه را شاهد بوده‌ایم. 470 نفر نیز در 24 ساعت اخیر از بیمارستان‌های استان تهران ترخیص شده‌اند و برای اولین بار عدد بستری‌های جدید تهران از تعداد ترخیصی‌ها بیشتر بوده و پیشی گرفته است.
 
وی ادامه داد: 8.6 درصد افرادی که در بخش‌های بهداشتی و درمانی به‌صورت سرپایی مراجعه کرده‌اند نیاز به بستری بیمارستانی داشته‌اند و در روزهای اخیر، الگوی مراجعین ما، الگوی تنفسی و شامل تب، علائم تنفسی و تنگی نفس است.
 
وی خاطرنشان کرد: علائم تنفسی نسبت به علائم گوارشی می‌تواند باعث اقامت طولانی‌تر در بیمارستان شود.
 
زالی با اشاره به تلاش تیم پزشکی و بهداشتی تصریح کرد: حدود چهار ماه است که تیم بهداشتی و درمانی در حال خدمت کردن است و دچار فرسایش و خستگی خواهد شد، بنابراین علی‌رغم این‌که تجهیزات بیمارستانی وجود دارد، باید بر بحث مدیریت ورودی بیمارستان‌ها مداخله جدی انجام دهیم زیرا ممکن است با تغییرات آماری تصمیم بگیریم مداخلات متفاوتی را با هماهنگی ستاد ملی در تهران انجام دهیم.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها