jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۶۹۵۷۱   ۰۳ تير ۱۳۹۹  |  ۲۰:۰۴

بدون اشاره به مطالبات مردمی علیه نژادپرستی؛

ترامپ برای حبس ۱۰ ساله معترضان فرمان صادر کرد

رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در پیامی اعلام کرد که دستور ۱۰ سال حبس را برای معترضان آمریکایی صادر کرده است.

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا امروز سه‌شنبه در پیامی توئیتری اعلام کرد: به دولت فدرال اجازه داده‌ام هر شخصی که هر بنای تاریخی، مجسمه و یا این‌چنین دارایی‌هایی را در آمریکا تخریب و یا مخدوش کند، مطابق قانونِ حفظ یادبود کهنه‌سربازان و یا دیگر قوانینی که ممکن است شامل آن شود، به حداکثر ۱۰ سال حبس محکوم شود.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه بدون اشاره به اعتراضات به حق معترضان آمریکایی در این خصوص نوشت: این اقدام به زودی اجرایی می‌شود اما ممکن است برای تخریب و آسیب‌هایی که پیشتر صورت گرفته نیز اجرا شود. استثنایی وجود ندارد!

این در حالیست که مردم آمریکا در تظاهرات‌های خود علیه نژادپرستی سازمان یافته در آمریکا مجسمه‌های شخصیت‌های نماد دوران برده‌داری را سرنگون کرده بودند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر