jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۶۹۵۷۱   ۰۳ تير ۱۳۹۹  |  ۲۰:۰۴

بدون اشاره به مطالبات مردمی علیه نژادپرستی؛

ترامپ برای حبس ۱۰ ساله معترضان فرمان صادر کرد

رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در پیامی اعلام کرد که دستور ۱۰ سال حبس را برای معترضان آمریکایی صادر کرده است.

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا امروز سه‌شنبه در پیامی توئیتری اعلام کرد: به دولت فدرال اجازه داده‌ام هر شخصی که هر بنای تاریخی، مجسمه و یا این‌چنین دارایی‌هایی را در آمریکا تخریب و یا مخدوش کند، مطابق قانونِ حفظ یادبود کهنه‌سربازان و یا دیگر قوانینی که ممکن است شامل آن شود، به حداکثر ۱۰ سال حبس محکوم شود.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه بدون اشاره به اعتراضات به حق معترضان آمریکایی در این خصوص نوشت: این اقدام به زودی اجرایی می‌شود اما ممکن است برای تخریب و آسیب‌هایی که پیشتر صورت گرفته نیز اجرا شود. استثنایی وجود ندارد!

این در حالیست که مردم آمریکا در تظاهرات‌های خود علیه نژادپرستی سازمان یافته در آمریکا مجسمه‌های شخصیت‌های نماد دوران برده‌داری را سرنگون کرده بودند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر