jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۶۹۴۸۸ ۰۲ تير ۱۳۹۹  |  ۲۰:۴۱

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران مطرح کرد:

احتمال اجباری شدن استفاده از ماسک در اماکن عمومی

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: در صورتی که مردم پروتکل‌های بهداشتی را به همین شکل در پایتخت رعایت نکنند، احتمال اجباری شدن استفاده از ماسک در اماکن عمومی وجود دارد.

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا زالی در اخبار شبکه پنج تهران اظهار کرد: ما این روز‌ها شاهد کاهش رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در تهران هستیم و در برخی اماکن مثل حمل و نقل عمومی امکان رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به ویژه در ساعات شلوغی غیرممکن است. سازمان جهانی بهداشت و مرکز پیشگیری از بیماری‌های آمریکا توصیه کرده‌اند که استفاده از ماسک در اماکن عمومی که امکان رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی وجود ندارد، الزامی شود.

استفاده از ماسک پارچه‌ای خانگی موثر است

وی ادامه داد: مجامع بین المللی بهداشتی تاکید کرده‌اند که استفاده از ماسک پارچه‌ای خانگی در پیشگیری از کرونا موثر و بهتر از این است که افراد از ماسک استفاده نکنند. اثبات شده است که استفاده از هر گونه ماسک به ویژه ماسک‌هایی که از لایه‌های مناسب برخوردار هستند به شرطی که مرطوب یا خیس یا دچار خوردگی و آسیب نشده باشد می‌تواند در پیشگیری از کرونا در محیط‌های اجتماعی بسیار موثر باشند.

استفاده از ماسک موجب احساس کاذب نشود

زالی تاکید کرد: البته نباید استفاده از ماسک موجب احساس کاذب شود چراکه کرونا از روش‌های مختلف منتقل می‌شود و افراد باید تا حد امکان از حضور غیرضروری در اماکن عمومی اجتناب و در صورت حضور در اماکن عمومی از وسایل حفاظتی استفاده کنند.

چه کسانی نباید از ماسک استفاده کنند

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران درباره افرادی که نباید از ماسک استفاده کنند، گفت: کودکان زیر ۲ سال، مبتلایان به بیماری تنفسی شدید، افراد دارای اختلال هوشیاری نباید از ماسک استفاده کنند و استثناء هستند و تا حد امکان در اماکن عمومی حاضر نشوند.

احتمال اجباری شدن استفاده از ماسک

وی تصریح کرد: در صورتی که مردم پروتکل‌های بهداشتی را به همین شکل در شهر تهران رعایت نکنند همانطور که ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرده است احتمال اجباری شدن استفاده از ماسک در اماکن عمومی وجود دارد؛ البته این موضوع هنوز در دست بررسی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

توهم خودشیفتگان مجازی

توهم خودشیفتگان مجازی

فضای مجازی بستری شده‌است برای ظهور افرادی که با کسب مخاطب اقدام به اظهارنظرهای غیرکارشناسانه می‌کنند؛ بستری که در آن بیشتر حرافی می‌کنند.

سلامت‌ دانش‌ آموزان اولویت والدین و قانون

سلامت‌ دانش‌ آموزان اولویت والدین و قانون

صعودی شدن مجدد شیب ابتلا به کرونا، بسیاری از والدین دانش‌آموزان را نگران کرده است؛ والدینی که حالا با صحبت‌های دیروز رئیس‌جمهور، احتمالا چاره‌ای ندارند جز این که فرزندان‌شان را از 15 شهریور به مدرسه بفرستند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر