انتشار نقشه مصرف برق امروز دوشنبه (دوم تیرماه) کشور نشان داد که هم اکنون ۱۴ استان و پنج کلانشهر در محدوده زرد قرار دارند و هیچ استانی در محدود قرمز مصرف قرارندارد.
کد خبر: ۱۲۶۹۴۵۸

به‌ گزارش جام جم آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، هم اکنون استان‌های گیلان، آذربایجان شرقی، البرز، تهران، قم، سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، هرمزگان، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و بخش‌های شرقی مازندران و جنوب کرمان در محدوده زرد مصرف قرار گرفته‌اند.

علاوه بر این مناطق، پنج کلانشهر تهران بزرگ، تبریز، اصفهان، شیراز و اهواز نیز در محدوده زرد قرار گرفته‌اند.

نقشه برق شامل سه رنگ قرمز، زرد و سبز است که در ماه‌های گرم سال توسط شرکت توانیر منتشر می‌شود.

رنگ زرد مناطقی را نشان می‌دهد که مصرف آنها به نزدیک سقف مجاز نزدیک شده و در صورتی که مصرف برق را خود را مدیریت نکنند، وارد محدوده قرمز خواهند شد. این دسته از هموطنان می‌توانند تنها با ۵ درصد صرفه‌جویی وارد محدوده سبز شوند.

رنگ سبز نیز محدوده‌هایی را نشان می‌دهد که هموطنان ساکن در آنها برق را بهینه مصرف کرده‌اند.

رنگ قرمز که البته در نقشه امروز هیچ کدام از شهرها را شامل نمی‌شود، محدوده‌هایی را نشان می‌دهد که بیش از سقف مجاز مصرف کرده و پیک آنها از سقف تعیین شده فراتر رفته است.

خاطرنشان می‌سازد که هم‌وطنان ساکن در این مناطق نیز می‌توانند با ۱۰ درصد صرفه‌جویی، وارد منطقه سبز شوند.

مشترکان ساکن در مناطق یاد شده می‌توانند تنها با کاهش ۵ درصدی مصرف برق خود، در بازگشت به وضعیت سبز تاثیری فوری و به هنگام داشته باشند.

مشترکان با تنظیم درجه کولرهای گازی روی عدد ۲۴ و استفاده از دور کند در کولرهای آبی می‌توانند در کاهش مصرف برق و کمک به کاهش هزینه قبض خود تاثیر بسزایی داشته باشند.

همچنین استفاده نکردن از وسایل پرمصرف مانند ماشین‌های لباسشویی و ظرفشویی، اتو و جاروبرقی در ساعات پیک شبکه از دیگر راهکارهای کاهش مصرف برق به شمار می‌رود.

نقشه مصرف برق کشور بدون استان قرمز منتشر شد

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها