jamejamonline
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۲۶۹۲۴۰ ۳۱ خرداد ۱۳۹۹  |  ۱۱:۰۳

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغ تخمگذار کشور در گفتگو با جام جم آنلاین :

تخم مرغ گران نشده، فقط افزایش قیمت داشته است!

۱

تخم مرغ گران نشده است. مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغ تخمگذار کشور با بیان این مطلب، افرود: افزایش قیمت تخم مرغ به علت افزایش هزینه های تولید است.

قیمت تخم مرغ متعادل است/افزایش قیمت 30 درصدی تخم مرغ اصلاح شد

رضا ترکاشوند مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغ تخم گذار کشور در گفتگو با جام جم آنلاین درمورد افزایش قیمت تخم مرغ گفت: تخم مرغ گران نشده و فقط افزایش قیمت داشته است. افزایش قیمت تخم مرغ از قیمت پایین به سمت قیمت واقعی بود. طی ۲ ماه گذشته، تقریباً از اول اردیبهشت ماه تا هفته قبل قیمت تخم مرغ در بازار کمتر از قیمت مورد نظر و حتی قیمت مصوب تنظیم بازار در سال گذشته بوده و این موضوع در اصل به زیان تولید و تولید کننده بوده است.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغ تخم گذار کشور افزود: برای بهبود شرایط بازار تخم مرغ باید کارهای انجام می‌شد که اجازه ندهیم تولید حذف شود و از آسیب دیدن تولید گرفته جلوگیری شود. اتحادیه مرغ تخم گذار ماه گذشته مصوبه ای از ستاد تنظیم بازار مبنی بر این که برای متعادل کردن قیمت تخم مرغ، مازاد آن توسط شرکت پشتیبانی امور دام خریداری شود، گرفت. همچنین در بحث توسعه صادرات توانستیم بخشی از این مازاد تخم مرغ کشور را صادر کنیم که هم درآمد صادراتی برای کشور هست و هم به رونق تولید کمک میکند. اگر ما اقدام نکنیم تولید کننده نمیتواند به تولید ادامه بدهد و ممکن است گلّه اش حذف و یا از صحنه تولید خارج شود. با توسعه صادرات و یک سری اقدامات حمایتی باید کاری کنیم که تولید آسیب نبیند.

وی با اشاره به افزایش قیمت تخم مرغ در هفته گذشته، اضافه کرد: هفته قبل به خاطر افزایش تقاضا، قیمت مقداری بالاتر از حد انتظار رفت که بلافاصله با یکسری اقدامات تقریباً متعادل شد. این افزایش قیمت، خیلی بالاتر از قیمت واقعی نبود؛ شاید چیزی در حدود 5 یا 6 درصد افزایش پیدا کرد. در حالی که تا قبل از هفته‌ی گذشته گاهی تخم مرغ 30 درصد زیر قیمت واقعی عرضه می‌شد و به شدت به تولید کننده آسیب وارد می کرد. این نوسانات تقریبا طبیعی است و کاملا مدیریت میشود.

ترکاشوند اظهار داشت: با توجه به افزایش هزینه های تولید در سال جدید و افزایش هزینه‌های بعضی از اقلام آنالیز قیمت تخم مرغ، طی یکی دو ماه گذشته پیگیری های زیادی با سازمان حمایت و دستگاه‌های ذیربط و ستاد تنظیم بازار داشتیم و نمایندگان روز گذشته قیمت را اصلاح کردند.

رضا ترکاشوند عنوان کرد: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت تخم مرغ از درب مرغداری در روز گذشته برای نیمه اول سال 9۵۰۰ تومان درب مرغداری بوده است که اگر قیمت مصرف کننده و هزینه های مربوط به حمل و نقل، عمده فروشی و بنکداری را به آن اضافه کنیم می‌بینیم که قیمت تخم مرغ قیمت تخم مرغ الان متعادل است و گرانی وجود نداشته. ما تلاش می‌کنیم که قیمت را متعادل نگه داریم. کاهش قیمت نباید به معنای زیان تولید کننده باشد.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران میهن در پایان تاکید کرد: افزایش قیمت تخم مرغ ربطی به دفن جوجه های یک روزه که تصاویر آن در گذشته منتشرشد، ندارد. در حال حاضر عرضه‌ی گسترده به صورت مستقیم در میادین میوه و تره بار و فروشگاه های زنجیره ای انجام شده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
بهرام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۶
برای همینه هر روز دارن افزایش میدن تا به قیمت واقعی برسه؟قیمت واقعی تخم مرغ چقدره ؟!!!۱۰۰۰تومن , ۱۲۰۰تومن, ۱۵۰۰تومن چقدره؟ این رو به مردم بگین.
۱
۰

یادداشت

بیشتر
عدالت در شهر، گم شده است

عدالت در شهر، گم شده است

شورای شهر تهران دیروز یک فوریت طرحی را تصویب کرد که بر اساس آن در آینده‌ای نزدیک نرخ بلیت مترو و اتوبوس مجددا افزایش می‌یابد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر