jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۶۹۲۳۸   ۱۸ مرداد ۱۳۹۹  |  ۰۶:۵۰

نتایج یک تحقیق وسیع نشان می دهد مردمی از آسیای جنوبی که پس از ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شده اند 20 درصد بیشتر از سفیدپوستان مبتلا و بستری شده در بیمارستان جان خود را از دست داده اند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل، 35 هزار از 260 بیمارستان مورد بررسی قرار گرفتند. در این مطالعه گسترده مشخص شد که افراد مبتلا به کرونا در میان افراد آسیای جنوبی بیشتر و سخت تر خود را نشان می دهند و در میان این مردمان بیشتر قربانی می گیرد.

محققان بر پایه این تحقیقات می گویند به سیاست های هر دولتی باید گوشزد شود که چه کسانی برای واکسیناسیون شدن (در صورت کشف قطعی واکسن کرونا) باید در اولویت قرار داشته باشند.

البته از سوی دیگر یک سری تحقیقات دیگر همچنان پافشاری می کند که داده های مختلف نشان می دهد  در هنگام شدت بيماري در زمان بستري شدن در بيمارستان ، تفاوتي بين گروه هاي قومي وجود ندارد.

به هر حال پیش از این نیز احتمالات فراوانی در مورد تاثیر بیشتر عفونت کرونایی بر روی برخی از قومیت ها وجود داشت.

نتایج تحقیقات دیگر نیز حاکی از آن بود که محیط های خصمانه در رابطه با مهاجران و همچنین مسائل دیگری نظیر تنش های اجتماعی بر روی مرگ و میر حاصل از کرونا نیز دخیل است.

پروفسور ایوان هریسون از دانشگاه ادینبورگ گفت: «آسیایی های جنوبی احتمالاً در اثر بیماری کوید19 بیشتر در بیمارستان جان خود را از دست می دهند ، اما ما در گروه سیاه اثر مهمی نمی بینیم.»

این مطالعه  که علنی شده است همچنین نشان داد که از هر هزار سفیدی که به درمان کرونا نیاز دارند 290 جان خود را از دست دادند. این رقم برای افراد جنوب آسیا به 350 رسید.

تخمین های مشابهی برای سایر گروه های قومی انجام نشده است  اما داده های اولیه نشان داد که بیماران بستری  که سیاه پوست بودند 5 درصد بیشتر از افراد سفید پوست درگذشتند.

پروفسور هریسون افزود: «جمعیت آسیای جنوبی در بیمارستان با جمعیت سفید پوست کاملاً متفاوت است. آنها به طور متوسط 12 سال جوان تر هستند ، این تفاوت فاحش است و آنها تمایل ندارند دچار زوال عقل ، چاقی یا بیماری ریوی شوند ، اما دیابت بسیار بالایی دارند.»

دیابت خطر ابتلا به طیف شدید کرونا را افزایش می دهد.

این مطالعه نشان داد که حدود 40 درصد از بیماران آسیای جنوبی به دیابت نوع 1 یا نوع 2 مبتلا بودند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

مدتی است بحث‌هایی درباره واکسینه شدن اجباری ‌‌و اعمال برخی محدودیت‌ها برای افرادی که واکسن تزریق نمی‌کنند مطرح می‌شود؛ موضوعی که می‌توان از جنبه‌های متفاوتی به آن نگاه کرد.‌

گفتگو

بیشتر
نبرد با هپاتیت در بارداری

رئیس انجمن متخصصین زنان، زایمان و مامایی ایران می‌گوید دوره بارداری مادر مبتلا به هپاتیت ویروسی B در صورتی كه كبدش خیلی گرفتار نباشد، به‌خوبی طی می‌شود

نبرد با هپاتیت در بارداری

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها