گزارش دولت ایالات متحده آمریکا نشان می‌دهد که نرخ مرگ و میر در بیماران کروناویروس مبتلا به بیماری‌های مزمن نسبت به افراد دیگر ۱۲ برابر بیشتر است.
کد خبر: ۱۲۶۹۱۶۲
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا گزارشی منتشر کرد که تاکید کننده خطرات ناشی از بیماری‌های قلبی، دیابت و ریوی است. این بیماری‌ها سه مشکل جسمی اصلی در بیماران مبتلا به کووید-۱۹ هستند.
این گزارش بر اساس بررسی ۱.۳ میلیون مورد قطعی کروناویروس در فاصله اواخر ماه ژانویه تا پایان ماه مه است. اطلاعات مربوط به بیماری‌ها و وضعیتِ سلامت تنها ۲۲ درصد از بیماران در دسترس بوده است.
آمارهای موجود نشان داد که این افراد ۳۲ درصد به بیماری‌های قلبی، ۳۰ درصد به دیابت و ۱۸ درصد به بیماری مزمن ریوی از جمله آسم و آمفیزم مبتلا بوده‌اند.
همچنین آمارها حاکی از آن است در میان بیماران مبتلا به یک نوع بیماری مزمن، نرخ مرگ و میر حدود ۲۰ درصد بوده  و این درحالیست که نرخ مرگ و میر در میان مبتلایان به کووید-۱۹ که دچار بیماری مزمن دیگری نبوده‌اند تقریبا دو درصد اعلام شده است. علاوه بر این، احتمال بستری شدن بیماران کووید-۱۹ مبتلا به بیماری‌های مزمن در بیمارستان شش برابر بیشتر بوده است.
به گزارش مدیکال اکسپرس، به گفته متخصصان آمریکایی مبتلایان به کووید-۱۹ که دچار بیماری مزمن هستند بیشتر احتمال دارد به نوع شدید بیماری کووید-۱۹ مبتلا شوند با این حال نمی‌توان احتمال ابتلای شدید و مرگ ناشی از ابتلا به کووید-۱۹ در افرادی با وضعیت جسمی سالم را نیز نادیده گرفت.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها