jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۶۹۱۶۲   ۲۹ خرداد ۱۳۹۹  |  ۱۵:۵۰

گزارش دولت ایالات متحده آمریکا نشان می‌دهد که نرخ مرگ و میر در بیماران کروناویروس مبتلا به بیماری‌های مزمن نسبت به افراد دیگر ۱۲ برابر بیشتر است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا گزارشی منتشر کرد که تاکید کننده خطرات ناشی از بیماری‌های قلبی، دیابت و ریوی است. این بیماری‌ها سه مشکل جسمی اصلی در بیماران مبتلا به کووید-۱۹ هستند.
این گزارش بر اساس بررسی ۱.۳ میلیون مورد قطعی کروناویروس در فاصله اواخر ماه ژانویه تا پایان ماه مه است. اطلاعات مربوط به بیماری‌ها و وضعیتِ سلامت تنها ۲۲ درصد از بیماران در دسترس بوده است.
آمارهای موجود نشان داد که این افراد ۳۲ درصد به بیماری‌های قلبی، ۳۰ درصد به دیابت و ۱۸ درصد به بیماری مزمن ریوی از جمله آسم و آمفیزم مبتلا بوده‌اند.
همچنین آمارها حاکی از آن است در میان بیماران مبتلا به یک نوع بیماری مزمن، نرخ مرگ و میر حدود ۲۰ درصد بوده  و این درحالیست که نرخ مرگ و میر در میان مبتلایان به کووید-۱۹ که دچار بیماری مزمن دیگری نبوده‌اند تقریبا دو درصد اعلام شده است. علاوه بر این، احتمال بستری شدن بیماران کووید-۱۹ مبتلا به بیماری‌های مزمن در بیمارستان شش برابر بیشتر بوده است.
به گزارش مدیکال اکسپرس، به گفته متخصصان آمریکایی مبتلایان به کووید-۱۹ که دچار بیماری مزمن هستند بیشتر احتمال دارد به نوع شدید بیماری کووید-۱۹ مبتلا شوند با این حال نمی‌توان احتمال ابتلای شدید و مرگ ناشی از ابتلا به کووید-۱۹ در افرادی با وضعیت جسمی سالم را نیز نادیده گرفت.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازار دارو بیمار است

بازار دارو بیمار است

چالش‌های زیادی در صنعت داروسازی کشور وجود دارد. چالش مهم این روزها اما کمبود دارو است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش