بر اساس توصیه متخصصین، استفاده از ماسک برای افراد با ریسک خطر بالاتر، هنگام حضور در محیط‌های شلوغ و عمومی و.... توصیه می‌شود؛ موضوعی که از ابتدای شیوع کرونا در جهان، نظرات متفاوتی در مورد آن مطرح می‌شد اما نهایتا سازمان بهداشت جهانی این موضوع را تایید کرد که افراد سالم هم بهتر است از ماسک استفاده کنند.
کد خبر: ۱۲۶۹۱۴۰

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، ماسک‌های پزشکی که به ماسک‌های جراحی هم معروف هستند باید توسط پرسنل درمانی، افراد دارای علائم بیمای کووید۱۹ و مراقبان بیماران مبتلا به کووید۱۹ استفاده شوند. همچنین در مناطقی که کرونا در سطح جامعه منتشر شده است و رعایت فاصله فیزیکی یک متری ممکن نباشد، ماسک‌های پزشکی باید توسط افراد بالای ۶۰ سال و کسانی که بیماری زمینه‌ای دارند، مورد استفاده قرار گیرد.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، ماسک‌های پارچه‌ای نیز باید توسط افرادی که علائم بیماری کووید۱۹ را ندارند در شرایطی که بیماری در سطح جامعه پخش شده باشد و فاصله‌گذاری فیزیکی حداقل یک متری ممکن نباشد، استفاده شود. توصیه به استفاده از ماسک پارچه‌ای به کارکنانی که درتماس بیشتر با مردم هستند، افرادی که در مکان‌های عمومی شلوغ مانند ادارات،‌ فروشگاه‌ها و ... تردد می‌کنند نیز برقرار است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها