jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۶۹۱۴۰   ۲۹ خرداد ۱۳۹۹  |  ۱۴:۰۲

بر اساس توصیه متخصصین، استفاده از ماسک برای افراد با ریسک خطر بالاتر، هنگام حضور در محیط‌های شلوغ و عمومی و.... توصیه می‌شود؛ موضوعی که از ابتدای شیوع کرونا در جهان، نظرات متفاوتی در مورد آن مطرح می‌شد اما نهایتا سازمان بهداشت جهانی این موضوع را تایید کرد که افراد سالم هم بهتر است از ماسک استفاده کنند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، ماسک‌های پزشکی که به ماسک‌های جراحی هم معروف هستند باید توسط پرسنل درمانی، افراد دارای علائم بیمای کووید۱۹ و مراقبان بیماران مبتلا به کووید۱۹ استفاده شوند. همچنین در مناطقی که کرونا در سطح جامعه منتشر شده است و رعایت فاصله فیزیکی یک متری ممکن نباشد، ماسک‌های پزشکی باید توسط افراد بالای ۶۰ سال و کسانی که بیماری زمینه‌ای دارند، مورد استفاده قرار گیرد.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، ماسک‌های پارچه‌ای نیز باید توسط افرادی که علائم بیماری کووید۱۹ را ندارند در شرایطی که بیماری در سطح جامعه پخش شده باشد و فاصله‌گذاری فیزیکی حداقل یک متری ممکن نباشد، استفاده شود. توصیه به استفاده از ماسک پارچه‌ای به کارکنانی که درتماس بیشتر با مردم هستند، افرادی که در مکان‌های عمومی شلوغ مانند ادارات،‌ فروشگاه‌ها و ... تردد می‌کنند نیز برقرار است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تهران سینوسی

تهران سینوسی

آمار مبتلایان روز گذشته در تهران نشان می‌دهد با این‌که تعداد بستری‌ها همچنان بالاست اما تهران روزهای تقریبا آرام‌تری را نسبت به چند روز گذشته می‌گذراند؛ البته آرام نه به معنای این‌که سیر نزولی داشته باشیم بلکه این روند کاملا سینوسی است؛ یعنی مدام در حال بالا و پایین‌شدن است و به هیچ‌کدام از موج‌های نزولی‌اش نمی‌شود اطمینان کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش