رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم در مجلس یازدهم با تعامل با قوای دیگر، شاهد حل معضلات و مشکلات فرهنگی کشور باشیم.
کد خبر: ۱۲۶۸۸۹۴
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 25 خرداد) قوه مقننه درباره گزارش وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: عده‌ای از نمایندگان چندین تذکر به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی داشتند که به‌صورت کتبی در اختیار من قرار دادند. اولین مورد بحث توجه به تشکل‌های خودجوش مردمی و انقلابی بود که به‌نظر می‌رسد در این بخش توجه جدی نشده و فرصت لازم فراهم نشده است.
 
وی ادامه داد: برخی از نمایندگان نیز نقدی بر طولانی شدن تعطیلی مساجد در بحث شیوع ویروس کرونا داشتند، این افراد معتقدند مراکز مذهبی زودتر از این می‌توانستند با رعایت پروتکل‌های ستاد مقابله با کرونا، نسبت به رفع تعطیلی مساجد و اماکن متبرکه اقدام کنند. وزارت ارشاد و سازمان تبلیغات در این زمینه بهتر می‌توانستند اقدام کنند.
 
رئیس مجلس افزود: تأکید بر تعیین تکلیف در محتوای فضای مجازی، جمعیت و خانواده و سبک زندگی از دیگر موضوعات مورد نظر نمایندگان است.
 
 قالیباف در ادامه یادآور شد: بنده نیز نکته‌ای داشتم من هم مانند شما یک خدمتگزار در مجلس شورای اسلامی هستم. از نظر بنده ما که مسئولیتی به‌عهده داریم پشت تریبون حق نداریم از خودمان انتقاد کنیم در جایی که وظیفه به‌عهده ماست. همه بایدهایی که شما به آن اشاره داشته‌اید مسئول‌شان خودتان هستید، مسئول همه بایدها خود ما هستیم، بنابراین ما باید دست به دست هم دهیم و مشکلات را حل‌وفصل کنیم.
رئیس قوه مقننه خطاب به وزیر ارشاد اسلامی و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: نکات بحقی را در گزارش خود اشاره کردید، اما غیر از ما و شما که مسئولیتی را پذیرفتیم، چه‌کسی باید این مشکلات را حل کند؟ مردم نباید از مسئولان که مسئولیت حق مشکلات را دارند، نقدی بشنوند. در مجموع امیدواریم در مجلس یازدهم با تعامل با قوای دیگر، شاهد حل معضلات و مشکلات فرهنگی کشور باشیم.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۹ - ۲۵ خرداد ۱۳۹۹
۰
۰
مشکلات اقتصادی را حل کن بعدددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددد
رحیمی
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۵ - ۲۶ خرداد ۱۳۹۹
۰
۰
ما را به خیر شما امید نیست شر مرسانید.

نیازمندی ها