jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۲۶۸۲۵۸ ۱۶ خرداد ۱۳۹۹  |  ۱۳:۴۴

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گفت: برگزاری لیگ برتر فوتبال ایران با رعایت پروتکل و بدون حضور تماشاگران مشکلی ندارد.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، کیانوش جهانپور درباره آمار ویروس کرونا و اینکه می‌توان گفت موج دوم در ایران اتفاق افتاده، اظهار داشت: خیر اینطور نیست. ما همچنان در موج اول هستیم و در هفته‌ای اخیر در نمودار روی افول قرار داریم. با توجه به اینکه اعداد خام است تحلیل‌هایی وجود دارد. شاید امروز 85 درصد موارد خفیف و حتی بدون علائم را هم شناسایی کنیم بنابراین خیز بیماری را شاهد نیستیم.

سخنگوی وزارت بهداشت درباره اینکه در دنیا برای فعالیت‌ های ورزشی سردرگمی وجود دارد و به نظر می‌رسد هنوز جمع‌بندی لازم صورت نگرفته، عنوان کرد: این بیماری جدید است و تجربه بشر هم محدود به همین دلیل نسخه واحدی در دنیا برای بازگشایی وجود ندارد اما آنچه اتفاق افتاده اینکه ما جزو نخستین کشورهایی هستیم که پروتکل بهداشتی را برای بازگشایی تهیه و ابلاغ کرده‌ایم.

جهانپور خاطرنشان کرد: استنباط ما این است که می‌توان این روند را انجام داد اما هر گاه احساس شود خطراتی متوجه ورزشکاران یا مقامات برگزاری است یک قدم بازگشت به عقب خواهیم داشت. پروتکل‌های بهداشتی موجود است اگر اتفاق غیرمترقبه‌ای نیفتد برای بازگشایی سالن‌ها در مناطق سفید و در همه رشته‌ها مشکلی نخواهیم داشت.

وی که با برنامه ورزش و مردم گفتگو می‌کرد درباره برگزاری لیگ فوتبال، عنوان کرد: برای شروع لیگ برتر از اول خرداد مجوز برگزاری بدون حضور تماشاگر داده شده اما این نکته را باید در نظر گرفت که دسته‌ بندی‌های مختلفی برای رشته‌های ورزشی وجود دارد. در رشته‌های بدنسازی اگر شرایط مورد تایید باشد با رعایت پروتکل منعی برای بازگشایی وجود ندارد. از طرفی همه کارکنان باید قبل از بازگشایی تست PCR بدهند.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: براساس ارزیابی در مناطق مختلف، در مناطق سفید محدودیتی نخواهیم داشت. شروع فعالیت در رشته‌های پربرخورد در شهرهای قرمز امکان‌پذیر نیست. اگر وضعیت ارزیابی تا پایان خرداد مشکلی نداشته باشد شروع مسابقات بدون مشکل است.

وی با اشاره به همکاری وزارت ورزش عنوان کرد: همکاری خوبی با وزارت بهداشت و فدراسیون پزشکی ورزشی داشته‌ایم. دغدغه ما سلامت است و دوستان ان را درک کنند.

جهانپور درباره اینکه با این شرایط مشکلی برای برگزاری لیگ فوتبال نیست، گفت: طبق روال فعلی از هفته پایانی خرداد با رعایت پروتکل و بدون حضور تماشاگر امکان برگزاری لیگ هست اما هر جا احساس خطر کنیم یک گام به عقب برمی‌داریم و آنجا توقف خواهیم کرد. کشورهای توسعه یافته هم همین روند را داشته‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

کشوری که فوتبالش اساطیری همانند علی دایی و احمدرضا عابدزاده دارد چرا فردی دیگری را باید به عنوان رییس فدراسیون خود ببیند؟ حالا که برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال مهم ترین رویداد سال جاری به شمار می رود پاسخ به این سوال بسیار مهم است.

اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر