jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۶۸۱۰۶ ۱۳ خرداد ۱۳۹۹  |  ۱۵:۴۷

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو با تأکید بر استفاده مسافران از ماسک در مترو، گفت: اگر مسافری بدون ماسک وارد شبکه مترو شود توسط پلیس مترو و پرسنل مستقر در ایستگاه‌ها به آن تذکر داد می‌شود.

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، اواخر فروردین ماه اما و اگرها درباره استفاده از ماسک در مترو و اتوبوس اخبار زیادی را در رسانه‌ها به خود اختصاص داد؛ برخی مسئولان تحقق این امر را ضروری تلقی می‌کردند و برخی دیگر در انتظار تعیین تکلیف موضوعی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا بودند. در نهایت با توجه به اهمیت استفاده از ماسک در جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر ویروس کرونا و حفظ سلامت شهروندان، استفاده از ماسک در حمل و نقل عمومی اجباری و مقرر شد از 13 اردیبهشت همه مسافران ملزم به استفاده از ماسک شوند.

برای تأمین ماسک مورد نیاز نیز ابتدا 25 و در روزهای بعد 127 ایستگاه مترو و پایانه‌های اتوبرسرانی برای فروش ماسک در نظر گرفته شد اما به تدریج برخی از مسافران در استفاده از ماسک سهل‌انگاری کردند و شواهد گویای این بود که بسیاری از آنها در طول سفر فاقد ماسک هستند.

زهرا نژادبهرام عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران در این‌باره گفت: همچنان دستورالعمل استفاده از ماسک در مترو اجباری است اما متأسفانه برخی از مسافران هنگام خروج از گیت، ماسک خود را برمی‌دارند.

بر این اساس، شهرداری تهران اعلام کرد نظارت سختگیرانه‌ای در این زمینه خواهد داشت و استفاده از ماسک بین مسافران را کنترل خواهد کرد. شرکت بهره‌برداری مترو تهران نیز با صدور اطلاعیه‌ای بر این موضوع تأکید کرد و فرنوش نوبخیت مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه در این‌باره گفت: مشارکت مردمی در اجرای مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا را عامل موثر در مدیریت و پیشگیری از انتشار بیماری کرونا اعلام کرد و گفت: با توجه به آغاز به کار مجدد ادارات و استفاده بیشتر شهروندان ازمترو برای سفرهای درون شهری زدن ماسک در شبکه مترو الزامی است.

وی به اهمیت همراهی شهروندان و مسافران برای اجرا شدن مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا اشاره کرد و افزود: هنوز هم تعدادی از مسافران هستند که بدون استفاده از ماسک از حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند درهمین راستا از تمام مسافران می‌خواهیم برای اجرایی شدن 100 درصدی دستورات ستاد ملی مبارزه با کرونا با ما همکاری کرده و بدون ماسک وارد مترو نشوند.

وی گفت: استفاده از ماسک هنگام سوار شدن به مترو بسیار مهم است و اگر مسافری بدون ماسک وارد شبکه مترو شود توسط پلیس مترو و پرسنل مستقر در ایستگاه‌ها به آن تذکر داده می‌شود.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه همچنین بر اهمیت اصول فاصله گذاری اجتماعی و تاثیر آن در میزان آمار و شیوع بیماری کرونا تاکید کرد و از شهروندان و مسافران خواست تا با مدیریت در زمانبندی سفر از ترددهای غیر ضروری در ساعات شلوغ خوداری کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

توهم خودشیفتگان مجازی

توهم خودشیفتگان مجازی

فضای مجازی بستری شده‌است برای ظهور افرادی که با کسب مخاطب اقدام به اظهارنظرهای غیرکارشناسانه می‌کنند؛ بستری که در آن بیشتر حرافی می‌کنند.

سلامت‌ دانش‌ آموزان اولویت والدین و قانون

سلامت‌ دانش‌ آموزان اولویت والدین و قانون

صعودی شدن مجدد شیب ابتلا به کرونا، بسیاری از والدین دانش‌آموزان را نگران کرده است؛ والدینی که حالا با صحبت‌های دیروز رئیس‌جمهور، احتمالا چاره‌ای ندارند جز این که فرزندان‌شان را از 15 شهریور به مدرسه بفرستند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر