jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۶۸۰۲۱ ۱۲ خرداد ۱۳۹۹  |  ۱۶:۳۲

«لودویک اوربان» نخست‌ وزیر رومانی به دلیل زیرپاگذاشتن مقررات دولت در جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، با استعمال دخانیات در فضای بسته و خودداری از زدن ماسک به پرداخت ۳ هزار لِئو (۶۱۷ یورو) جریمه شد.

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، تصویری از نخست وزیر رومانی در فضای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد او به همراه تعدادی از اعضای کابینه پشت میزی در دفتر کارش نشسته و مشغول استعمال دخانیات هستند؛ همچنین هیچیک از آنها ماسک بر صورت نداشتند و آنها روی میز انداخته بودند.

اوربان در بیانیه‌ای تائید کرد که مقررات را نقض کرده است. او گفت: اعضای کابینه‌اش بعد از یک روز کاری طولانی در ۲۵ مه (۵ خرداد) به مناسبت پنج و هفتمین سالروز تولدش جمع شده بودند.

در این بیانیه آمده است: نخست وزیر می داند که همه شهروندان باید بدون توجه به جایگاه خود از مقررات پیروی کنند. اگر مقررات نقض شوند باید جرایمی وضع شود.

بعد از ۶۰ روز اعمال مقررات جدی قرنطینه همزمان با اعلام وضعیت اضطراری توسط دولت رومانی، مهلت اعمال این وضعیت ۱۵ مه (۲۶ اردیبهشت) به پایان رسید و دولت اوربان دستور وضعیت هشدار ۳۰ روزه را صادر و استفاده از ماسک را در حمل و نقل عمومی و مکان های عمومی بسته اجباری کرد.از سال ۲۰۱۶ استعمال دخانیات در مکان‌های بسته در رومانی منع شده است.

رستوران هایی که می توانند از فضای باز استفاده کنند طبق مقررات از روز دوشنبه (امروز) مجوز فعالیت دارند.

طبق آخرین آمار، تعداد مبتلایان به کرونا در رومانی بیش از ۱۹ هزار نفر است که از این تعداد افزون بر یک هزار و ۲۶۰ نفر جان باخته‌اند.

 

جریمه نخست‌ وزیر رومانی به دلیل نقض مقررات کرونا! (+عکس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر