jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۲۶۷۹۳۹ ۱۱ خرداد ۱۳۹۹  |  ۱۸:۴۷

کشور آمریکا این روزها در کنار مقابله با ویروس کرونا شاهد یکسری اعتراضات خیابانی مردم هم هست و نکته جالب حضور ورزشکاران و چهره‌های سرشناس در این اعتراضات است.

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، پس از اینکه یک شهروند سیاه پوست آمریکایی در جریان دستگیری‌اش توسط ماموران پلیس کشته شد، مردم آمریکا به شدت اعتراض کردند و این اعتراضات تنها در فضای مجازی باقی نماند و در چند روز گذشته مردم با حضور در خیابان‌ها اعتراضات خود علیه نژادپرستی را نشان دادند.

در جریان این اعتراضات ستاره تیم بسکتبال بوستون نیز برای اینکه در کنار مردم شهر خودش باشد ۱۵ ساعت رانندگی کرد و به آتلانتا رسید.

جیلین برون بازیکن تیم بسکتبال بوستون از این شهر با خودرو شخصی‌اش به آتلانتا سفر کرد و در اعتراضات خیابانی علیه سیاست‌های نژادپرستانه کشورش شرکت کرد.

جورج فلوید در جریان دستگیری‌اش توسط چند مامور سفید پوست کشته شد. یکی از ماموران زانوی خود را بر گردن او گذاشته بود و به التماس‌هایش گوش نمی‌داد تا اینکه با پیکر بی جان این شهروند آمریکایی روبه‌رو شد. با اینکه تمامی این ماموران از کار اخراج شدند اما اعتراض مردم آمریکا ادامه دارد و حتی آنها مقابل کاخ سفید نیز دست به اعتراض زده‌اند. برخورد خشمگینانه ماموران با مردم اعتراض آنها را تشدید کرده است.

جیلین برون بازیکن ۲۳ ساله تیم بوستون است که در سال ۲۰۱۶ بازیکن سوم مراسم انتخاب لیگ NBA بود و توسط بوستون انتخاب شد.

بسیاری از ورزشکاران و هنرمندان آمریکا به این اتفاق واکنش نشان داده‌اند و در کنار مردم کشورشان بوده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

کشوری که فوتبالش اساطیری همانند علی دایی و احمدرضا عابدزاده دارد چرا فردی دیگری را باید به عنوان رییس فدراسیون خود ببیند؟ حالا که برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال مهم ترین رویداد سال جاری به شمار می رود پاسخ به این سوال بسیار مهم است.

اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر