jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۶۷۸۴۶ ۱۰ خرداد ۱۳۹۹  |  ۱۸:۳۹

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران توضیحاتی درباره روشن کردن کولر و احتمال انتقال کرونا از این طریق در تاکسی‌ها، ارائه کرد.

به گزارش جام جم آنلاین، علیرضا قنادان در گفتگو با فارس درباره استفاده از کولر در تاکسی های پایتخت اظهار داشت: در سال‌های گذشته استفاده از کولر در تاکسی‌ها اجباری بوده ولی امسال به دلیل شرایط کرونا این موضوع با تغییراتی همراه شده است.

وی افزود: استفاده از کولر در تاکسی به دو صورت انجام می‌گیرد یکی روشن کردن تهویه داخل و دیگری تهویه خارجی به صورتی که تهویه داخلی سبب چرخش هوای داخل کابین تاکسی می‌شود و تهویه خارجی هوای خارج از تاکسی را به خودرو وارد می‌کند که نوع اول در صورت استفاده احتمال انتقال کرونا را به همراه دارد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران تاکید کرد: در حال حاضر بر اساس بررسی کارشناسان بهداشتی مشخص شده که پایین بودن پنجره تاکسی‌ها در پیشگیری از کرونا موثر است ولی به تدریج با گرم شدن بیشتر هوا استفاده از کولر نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

قنادان خاطرنشان کرد: در حال حاضر آخرین توصیه‌هایی که به ما ابلاغ شده، ضرورت پایین بودن پنجره‌های تاکسی در زمان حرکت خودرو است ولی با وارد شدن به فصل تابستان شرایط جدید را از کارشناسان وزارت بهداشت استعلام خواهیم کرد و آن را به اطلاع رانندگان و مسافران می‌رسانیم.

وی درباره نصب پارتیشن در تاکسی‌های پایتخت گفت: رانندگان تاکسی از دو طریق می توانند برای نصب این فضاهای جدا کننده اقدام کنند یکی از طریق مراجعه به برخی از پایانه‌ها در مناطق و دیگری از طریق مراجعه به سایت باشگاه رفاه تاکسیرانان، که از طریق این سایت به سه نقطه در تهران جهت نصب پارتیشن به رانندگان معرفی می‌شود.

قنادان خاطرنشان کرد: نصب پارتیشن برای تاکسی‌ های تهران به صورت تدریجی و رایگان در حال انجام است

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر