jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۲۶۷۸۲۵ ۱۰ خرداد ۱۳۹۹  |  ۱۶:۰۹

فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) از آخرین دستورالعمل خود درباره جریمه پرتاب آب دهان در زمین فوتبال رونمایی کرد.

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، علیرضا سهرابی رییس دپارتمان داوران فدراسیون فوتبال درباره آخرین دستورالعمل فیفا در خصوص جریمه پرتاب آب دهان و سایر اقدامات مشابه اظهار داشت: با توجه به تاثیر عمده فراگیری ویروس کوئید ۱۹ فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا آخرین دستورالعمل درباره جریمه پرتاب آب دهان را به فدراسیون‌های عضو اعلام کرد.

براین اساس «به منظور اجتناب از امکان سرایت ویروس، برخی از برگزارکنندگان مسابقات شیوه‌نامه‌هایی را تهیه کردند که توصیه کرده بازیکنان در طول مسابقه از پرتاب آب دهان یا اقدامات مشابه (برای مثال تمیز کردن بینی) خودداری کنند.

طبق قوانین بازی«انداختن آب دهان بر روی هر شخص» یک تخلف قابل اخراج (کارت قرمز) است. با این وجود، هرگاه انداختن آب دهان به این شکل نباشد، نمی‌توان آن را به عنوان یک تخلف قابل اخطار (کارت زرد) تلقی کرد. زیرا برای مقامات رسمی مسابقه (داوران) غیر ممکن است تا تمامی صحنه‌ها را شناسایی کنند، چرا که پرتاب آب دهان می‌تواند در هر جایی از زمین، در هر زمانی و اغلب دور از توپ (برای مثال زمانی که بازیکن پیش از صحنه بعدی بازی به منظور جایگیری کردن، حرکت می‌کند) اتفاق بیفتد. در نتیجه، خارج کردن آب دهان «به معمول» و سایر اقدامات مشابه در طول مسابقه به عنوان یک تخلف قابل کارت زرد منجر به عدم یکنواختی و بی‌عدالتی خواهد شد.

برهمین اساس هرگاه برگزار کننده مسابقات خواستار اجرای شیوه‌نامه‌های مربوط به پرتاب آب دهان (و سایر موارد مشابه) هستند، هر نوع تصمیم انضباطی باید توسط برگزار کننده مسابقات یا فدراسیون فوتبال مربوطه بعد از مسابقه اتخاذ شود.

لازم به ذکر است مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران روز بیست و نهم خردادماه با دیدار عقب افتاده فولاد خوزستان و استقلال تهران پیگیری می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

کشوری که فوتبالش اساطیری همانند علی دایی و احمدرضا عابدزاده دارد چرا فردی دیگری را باید به عنوان رییس فدراسیون خود ببیند؟ حالا که برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال مهم ترین رویداد سال جاری به شمار می رود پاسخ به این سوال بسیار مهم است.

اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر