jamejamonline
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۲۶۷۷۶۹ ۰۹ خرداد ۱۳۹۹  |  ۱۸:۰۶

براساس شیوه نامه پرداخت تسهیلات ویژه بنگاه های به شدت آسیب دیده از ویروس کرونا در مجموع ۴۰ هزار میلیارد تومان براساس ضوابط و شرایط تعیین شده تسهیلات به ۱۳ رسته شغلی تعلق خواهد گرفت.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، براساس شیوه نامه پرداخت تسهیلات ویژه بنگاه های به شدت آسیب دیده از ویروس کرونا توزیع تسهیلات به تفکیک رسته های به شدت آسیب دیده ناشی از کرونا مطابق ماده ۳ این شیوه نامه به ۱۳ ریال شغلی از جمله تولید و توزیع پوشاک، مرکز تولید و توزیع صنایع دستی، آموزشگاه های رانندگی، آرایشگاه ها و سالن زیبایی و گرمابه ، مراکز توزیع آجیل، خشکبار، قنادی، بستنی، ابمیوه، و ... تعلق خواهر گرفت.

بر این اساس، تسهیلات اعطایی براساس این شیوه نامه به مرکز تولید و توزیع صنایع دستی ۷۷۵ میلیارد تومان، مراکز و مجتمع های فرهنگی، آموزش هنری و رسانه ای ۹۱۵۴ میلیارد تومان، مراکز باشگاه ها و مجتمع های ورزشی و تفریحی ۹۶۶۹ میلیارد تومان، تولید و توزیع پوشاک ۱۴۶۴ میلیارد تومان، تولید و توزیع غذاهای آماده اعم از رستوران، بوفه، طباخی، تالار پذیرایی، قهوه خانه، ساندویچی و موارد مشابه ۳۷۶۶ میلیارد تومان و ... است.

در ادامه جدول توزیع تسهیلات به تفکیک رسته های به شدت آسیب دیده و میزان تسهیلات در نظر گرفته شده برای هر رسته آمده است:

 

میزان تسهیلات رسته های آسیب دیده از کرونا مشخص شد (+جدول)

گفتنی است براساس ماده ۱۷ شیوه نامه مذکر هر یک از دستگاه های بخش وزارت و موسسات اعتباری به ترتیب مسول کنترل و نظارت بر نحوه هزینه کرد تسهیلات در مصادیق تعیین شده دستورالعمل (دستگاه بخشی) حفظ اشتغال بنگاه (وزارت) و بازپرداخت (موسسه اعتباری) هستند و موظفند پایش و کنترل های میدانی لازم را به عمل آورند و در صورت مشاهده مغایرت یا انصراف ، مطابق ماده ۱۰ دستورالعمل اقدام کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

شیوع ویروس کرونا طی شش ماه اخیر باعث شده حدود 80 درصد مشاغل و کسب و کارها تحت تاثیر قرار گیرند و با مسائلی چون تعدیل نیرو، کاهش تولید یا افزایش هزینه‌ها مواجه شوند و گاهی میزان موجودی آنها در انبار افزایش یابد.

باید به تغییر نسخه اندیشید

باید به تغییر نسخه اندیشید

آنچه امروز در عرصه اقتصاد ایران می‌گذرد نشان‌دهنده و حکایتگر وجود مشکلی ساختاری و ساختی در اقتصاد کشور است،‌ مشکلی که رفع آن فقط از طریق بازطراحی بنیادین و انقلابی این اقتصاد و تغییر نسخه کلان حاکم بر آن امکان‌پذیر است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر