jamejamonline
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۲۶۷۶۳۰ ۰۷ خرداد ۱۳۹۹  |  ۱۵:۱۱

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران با اشاره به اینکه اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در تاکسی‌ های پایتخت استمرار می‌یابد، گفت: کرایه نفر چهارم با اجرای این طرح بین 3 مسافر دیگر تقسیم می‌شود.

به گزارش جام جم آنلاین، علیرضا قنادان در گفتگو با فارس درباره افزایش نرخ کرایه‌ های تاکسی در پایتخت، اظهار داشت: برچسب‌گذاری کرایه‌ های جدید بر روی تاکسی‌ ها از روز گذشته آغاز شده و معمولاً این اقدام به صورت تدریجی و طی دو تا سه هفته انجام می‌گیرد.

وی افزود: شهروندان بر اساس برچسب موجود بر روی شیشه تاکسی می‌توانند از نرخ کرایه‌های جدید در سال 99، اطلاع یابند در غیر این‌صورت با مراجعه به سایت سازمان تاکسیرانی می‌توانند از نرخ کرایه‌های سال ۹۹ اطلاع یابند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران با اشاره به اینکه حداکثر نرخ افزایش کرایه‌ های تاکسی برای امسال 25 درصد و حداقل 18 درصد است، گفت: شهروندان در صورت مشاهده تخلف رانندگان تاکسی و درخواست جهت دریافت کرایه بیشتر می‌توانند گزارشات خود از طریق شماره 48048 اطلاع دهند و یا در پایانه‌ها به عوامل کنترل نظارت و گشت سازمان تاکسیرانی مراجعه کنند.

قنادان با بیان اینکه در پایتخت بیش از 700 خط تاکسی وجود دارد، گفت: اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی در تاکسی‌ها همچنان پابرجا است لذا از شهروندان درخواست داریم که اگر راننده تاکسی بیش از دو مسافر در صندلی عقب سوار کرد، از طریق سامانه 1888 به سازمان تاکسیرانی اطلاع دهند و از سوار شدن بر این تاکسی‌ها نیز بپرهیزند.

وی اعلام کرد: همچنین نرخ کرایه تاکسی که دو مسافر در صندلی عقب سوار کنند بیشتر از قبل اجرای طرح فاصله‌گذاری است به صورتی که کرایه نفر چهارم بین سه مسافر دیگر تقسیم می‌شود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران خاطرنشان کرد: در حال حاضر نرخ پایه کرایه‌ها بر اساس مبنای سه مسافر در تاکسی است که افزایش ۲۵ درصدی متفاوت از آن است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر