jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۶۷۴۸۶ ۰۶ خرداد ۱۳۹۹  |  ۱۰:۰۳

از هر 10 تست کرونایی که منفی اعلام شده نتیجه سه مورد اشتباه است. این اشتباه اعلام شدن نرخ ابتلا به کرونا را بیشتر می کند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل، انجمن مشاوران و متخصصان بیمارستان بریتانیا طی تحقیقاتی به یک نتیجه نگران کننده رسیده اند. این نتیجه نگران کننده به تمامی کشورهایی که به شدت درگیر کرونا هستند تعمیم می یابد و آن نتیجه هم این است: از هر 10 تست کرونا که منفی اعلام می شود نتیجه سه مورد اشتباه است. به این این ترتیب آن سه نفر گمان می کنند کرونا ندارند و همین بی اطلاعی سبب پخش شدن بیشتر ویروس در اثر ناآگاهی می شود.

نتایج این تحقیق نشان می دهد فرضیه نادرست بودن تست های کرونا اعم از مثبت و منفی قوی است و به جواب یک آزمایش به طور کامل نمی توان اطمینان کرد. شاید تست مثبت اشتباه باشد و شاید هم همین فرضیه درباره تست منفی وجود داشته باشد.

کارشناسان می گویند بروز اشتباه در تست های مختلف کرونا حاصل عملکرد نادرست سواب است.

سواب های گلویی و بینی به عنوان راه گرفتن نمونه کرونا شناخته می شوند.

سواب های نازوفارنکس گزینه برتر آزمایش برای آزمایش کرونا در سراسر جهان است. یک تکه پنبه انعطاف پذیر به مدت طولانی در اعماق بینی و در امتداد کف بینی قرار داده شود تا یک نمونه مخاط جمع شود.

 

 

 

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ناقلان بی علامت

چالش ناقلان بی علامت

ناقلان بدون علامت افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی آنها ویروس وجود دارد اما علائم بالینی ندارند. این افراد در هر مکانی ممکن است حضور داشته‌باشند، بنابراین در مکان‌های شلوغ مخصوصا اتوبوس و مترو باید فرض کنیم هر فردی ممکن است ناقل ویروس باشد.

محک‌ ماسک

محک‌ ماسک

دیروز بالاخره استفاده از ماسک در تمام محل‌های سرپوشیده اجباری شد و آن‌طور که بیشترمان در سطح شهر، ادارات، بانک‌ها و حمل‌ونقل عمومی شاهد بودیم ‌اغلب شهروندان این مقررات را رعایت کردند.

مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش