jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۶۷۲۴۱ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹  |  ۱۳:۵۹

طرح همه‌پرسی از همه‌ی ادیان و اقوام فلسطینی دو دهه است که در منطقه مطرح است؛ اما غرب راه حل مسالمت آمیز را نمی­پذیرد.

حسین رویوران کارشناس مسائل منطقه در گفتگو با جام جم آنلاین، با اشاره به صحبت­های رهبر انقلاب در روز قدس گفت: راه حلی که مقام معظم رهبری مطرح کردند، یعنی بحث همه پرسی از همه‌ی ادیان و اقوام فلسطینی، دو دهه است که مطرح است ولی غرب و سازمانهای بین­المللی واقعیت وجود اسرائیل را پذیرفته ­اند. و در نهایت زمانی که غرب راه حل مسالمت ­آمیز برای حل بحران را نمی­پذیرد، به طور طبیعی مقاومت جایگزین آن می­شود و آنچه که جریان دارد مقاومت در فلسطین و لبنان است.

رویوران با بیان این که یکی از بهانه های غربی ها  این است که اسرائیل یک واقعیت است و باید واقعیت­ها را قبول کرد، افزود: اسرائیل فقط 72 سال است که در منطقه حضور دارد اما مردم منطقه این واقعیت را  قبول نکرده ­اند. طبق اشاره و قیاس مقام معظم رهبری، کرونا یک واقعیت است؛ آیا باید آن را بپذیریم یا باید با آن مبارزه کنیم؟ مگر می­شود تعدادی مهاجر از غرب بیایند و یک سرزمین را غصب کنند و مردم آن سرزمین سکوت کرده و آن را  بپذیرند؟ این با هیچ عقل سلیمی قابل قبول نیست وباید با آن مبارزه کرد.

وی با تاکید بر این که آنچه که امروزه تحت عنوان مقاومت جود دارد، به ظلمی که اتفاق افتاده برمی­گردد و این ظلم باید پایان پیدا کند، اضافه کرد: یک ملتی 72 سال است آواره شده و تحت ستم و اشغال قرار گرفته است؛ این وضعیت خیلی قابل دوام نمی­تواند باشد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر