jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۶۷۱۵۰ ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۸:۱۹

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به همکاری و همدلی نهادهای مختلف برای تامین اقلام و تجهیزات پزشکی مبارزه با کرونا، گفت: تمام دنیا منتظر بودند ضعف ایران را در بحران کرونا تماشا کنند.

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، محمدرضا شانه ساز در همایش تجلیل از همیاران سلامت، با اشاره به اینکه در روزهای اول شیوع کرونا، موج بیماری بیشتر از پیش بینی‌های صورت گرفته بود، افزود: از همان روزهای اول وزیر بهداشت سعی کرد اهمیت موضوع را در دولت بازتاب دهد و حساسیت امر را به سایر اعضا القا داده و موجبات تصمیم‌های جدی تر را مهیا کند که بر این اساس ممنوعیت پرواز چین که با مقاومت‌هایی مواجه بود و همچنین ممنوعیت صادرات ماسک محقق شد.

وی افزود: در روزهای اول شیوع کرونا بررسی‌ها نشان داد که متأسفانه ذخیره مناسبی در مورد ماسک نداریم، اولین اقدام این بود که ممنوعیت عرضه ماسک در داروخانه‌ها و فروشگاه‌ها اعمال شده و برای استفاده کادر درمان و بیماران بستری هدایت شد، اما با این‌حال هنوز فاصله ظرفیت و نیاز کشور بسیار معنادار بود.

معاون وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به اینکه قبل از شیوع کرونا میزان تولید روزانه ماسک‌های سه لایه در کشور ۱۲۰ تا ۱۵۰ هزار عدد بود، اظهار کرد: پس از شروع کرونا در کشور نیاز به ماسک سه لایه صنعتی به ۱۰ برابر رسید، همچنین تعداد تولید ماسک n۹۵ نیز در روز به ۵ هزار عدد می‌رسید که پس از شیوع بیماری به بالغ بر ۱۰۰ هزار عدد رسید.

وی خاطرنشان کرد: فرمول حضرت امام (ره) و استفاده از آن توسط مقام معظم رهبری در بحران‌ها، ما را به سمت استفاده از پتانسیل نیروهای بسیجی هدایت کرد. هنگامی‌که به وزیر بهداشت پیشنهاد استفاده از ظرفیت بسیج اصناف، قرارگاه‌ها و موکب‌ها را دادم، وزیر بهداشت صد در صد موضوع را پذیرفت و بلافاصله جلسات با نمایندگان این نهادها برگزار شد و دیدیم که قبل از شروع جلسات کار جهادی را برای پاسخگویی به نیازها شروع کرده بودند.

شانه ساز با تقدیر از بخش‌هایی که روزهای اول به کمک وزارت بهداشت آمدند، گفت: صنایع دفاع و نیروهای مسلح یکی از نهادها بودند که واقعاً با تمام وجود به میدان آمدند. وزارت دفاع به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده الکل، تمام ظرفیت و ذخایر استراتژیک خود را در اختیار ما گذاشت و توانستیم تا ۱۵ اسفند ۹۸ نیاز مواد ضدعفونی‌کننده در مراکز درمانی و پس از آن سایر بخش‌ها را مرتفع کنیم.

وی افزود: همچنین نیروهای مسلح در تأمین ماسک n۹۵ و سه لایه به میدان آمدند و تمام ظرفیت خود را در اختیار وزارت بهداشت قراردادند.

رئیس سازمان غذا و دارو تصریح کرد: در شرایطی که دشمنان منتظر بودند ضعف ایران را درگیر و دار با کرونا شاهد باشند، اما کشور ما در امنیت کامل به موفقیت‌های بزرگی دست یافته و این عرصه به افتخاری برای کشور تبدیل شده است، در حالی که تمام دنیا با آشفتگی و ناامنی مواجه هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

توهم خودشیفتگان مجازی

توهم خودشیفتگان مجازی

فضای مجازی بستری شده‌است برای ظهور افرادی که با کسب مخاطب اقدام به اظهارنظرهای غیرکارشناسانه می‌کنند؛ بستری که در آن بیشتر حرافی می‌کنند.

سلامت‌ دانش‌ آموزان اولویت والدین و قانون

سلامت‌ دانش‌ آموزان اولویت والدین و قانون

صعودی شدن مجدد شیب ابتلا به کرونا، بسیاری از والدین دانش‌آموزان را نگران کرده است؛ والدینی که حالا با صحبت‌های دیروز رئیس‌جمهور، احتمالا چاره‌ای ندارند جز این که فرزندان‌شان را از 15 شهریور به مدرسه بفرستند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر