jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۶۶۸۲۶ ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۷:۳۳

وزارت کشور عراق اعلام کرد : رانندگان و شهروندانی که در اماکن عمومی از ماسک و دستکش استفاده نمی کنند باید ۵۰ هزار دینار معادل تقریبا ۴۲ دلار جریمه بپردازند.

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، اداره کل راهنمایی رانندگی عراق شب گذشته با صدور بیانیه ای با اعلام این خبر افزود : موسسه دولتی مبارزه با بحران کرونا برای رانندگان خودروهای شخصی و دولتی ، مسافران و سرنشینانی که از دستکش و ماسک استفاده نکرده اند، چنین جریمه ای در نظر گرفته است.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در عراق تا شب گذشته به طور کلی ۳ هزار و ۳۰۱ نفر بوده که در میان آنان ۱۲۱ نفر درگذشته و ۲ هزار و ۱۳۳ نفر نیز بهبود یافته اند.

ویروس کرونا یا بیماری کووید ۱۹ برای نخستین بار در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر «ووهان» چین مشاهده شد و طی مدت کوتاهی با شیوع در حدود ۲۱۰ کشور به یک بیماری «همه‌گیر جهانی» تبدیل شد.

این ویروس تاکنون ۴ میلیون ۷۲۳ هزار و ۱۹۰ نفر را در ۲۱۰ کشور جهان مبتلا کرده که از میان آنان ۳۱۳ هزار و ۲۷۳ نفر فوت کرده اند و امریکا با ۹۰ هزار و ۱۱۳ نفر در رتبه اول از این نظر قرار دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر