jamejamonline
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۲۶۶۷۷۱ ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۰۸:۵۹

بازار بورس در روزهای آتی پس از فتح قله 1 میلیون واحد روند کاهشی به خود گرفته و اغلب نمادها چند روز پی در پی در کف قیمت فروخته می شود. اکثر سهامداران جدید از روند جدید اظهار نارضایتی و نگرانی دارند.

همایون دارابی کارشناس بورس در مصاحبه با خبرنگار جام جم آنلاین روند چند روز اخیر را رفتار طبیعی بازار دانست و بیان کرد: « بازار پس از رشد مثبت و پی در پی و عبور از شاخص 1 میلیون واحد نیاز به استراحت و اصلاح داشت و این روند در بازار سرمایه طبیعی است. این اصلاحات احتمالا تا اواسط هفته ادامه پیدا خواهد کرد»
 
این کارشناس تغییر و تحولات بیرونی جامعه و کشور را به نفع بازار سرمایه خواند و اظهار داشت: «افزایش قیمت دلار و از سر گیری فعالیت های اقتصادی پس از کرونا همگی نوید بازار مثبتی را به ما میدهد و  با اصلاحات اخیر روند نهایی بازار صعودی خواهد بود»
 
دارابی به سهامداران جدید توصیه کرد که با مطالعه وارد این بازار شوند و در ادامه گفت: «تازه کاران باید صبوری کنند و با خرید سهام شرکت های ارزنده و بنیادی، درگیر سفته بازی و سیگنال های اعلامی افراد ناشناس در شبکه های اجتماعی نشوند»
 
وی حمایت های دولت از بورس را سازنده خواند و بیان کرد: «این حمایت ها ادامه خواهد داشت به دلیل اینکه کسری بودجه از این طریق در حال جبران است و بار تصدی گری از دوش دولت برداشته میشود»
 
همایون دارابی بازگشایی سهام عدالت را یک تحول بزرگ در بازار سرمایه خواند و افزود: «50 میلیون سهامدار جدید و بالغ بر 400 هزار میلیارد تومان دارایی با آزاد شدن سهام عدالت وارد بورس خواهد شد»
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جای خالی حقوق در بازار سرمایه

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

تضییع اموال مردم در بازار سرمایه از جهات مختلفی نیازمند کاربست قواعد حقوقی است. استمرار این وضعیت هم موجب تضییع حقوق عامه است و هم مشکلاتی با ابعاد اجتماعی ـ امنیتی به دنبال خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر