jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۶۶۶۹۸ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۱:۵۵

دولت ترامپ یک بازرس کل را در وزارت خارجه آمریکا از مقام خود برکنار کرده که در حال تحقیق درباره سوءاستفاده مایک پامپئو از قدرت بوده است.

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، «استیو لینیک» استیو لینیک اواخر شب جمعه خبر داده شد که از مقام خود برکنار شده است.
 
بنابر گزارش گاردین، استیو لینیک در حال تحقیق درباره یک انتصاب سیاسی توسط مایک پامپئو در وزارت خارجه بوده است. وزیر خارجه آمریکا متهم بوده از طریق این انتصاب به دنبال منافع شخصی برای خود و همسرش بوده است.
 
بر اساس قوانین آمریکا، رئیس جمهور اگر بخواهد یک بازرس کل را اخراج کند باید از 30 روز قبل به او اطلاع داده شود.
 
یک منبع از کنگره آمریکا به گاردین گفته خبر اخراج لینیک اواخر شب جمعه به او داده شده است. کنگره یک ماه وقت دارد تا به طرفداری از لینیک دخالت کند.
 
در واکنش به این اقدام ترامپ، رئیس دموکرات کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا گفت: «این اخراج اقدام شوک آور رئیس جمهوری است که تلاش می‌کند تا از یکی از مهمترین طرفداران وفادار خود محافظت کند.»
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

امسال در حالی در آستانه روز قدس هستیم که تمام دنیا تحت تاثیر شرایط و اتفاقات بسیاری از جمله ویروس کرونا واقع شده و این مساله تمام دنیا را تحت‌الشعاع قرار داده‌است. در عین حال مردم فلسطین به جز کرونا با ویروس دیگری نیز درگیر هستند که همان اشغالگران صهیونیستی هستند.

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

صلاح زواوی، سفیر فلسطین در ایران در یادداشتی در جام جم آنلاین به مناسبت روز قدس نوشت: مطمئن هستم ما و کل مسلمانان برای مبارزه در دشتی جمع می شوند و رود بین حیفا و فلسطین پر از خون می شود حتی خاورمیانه پر از خون می شود و بعد این دولت جعلی به اتمام می رسد .

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر