jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۶۶۶۴۸ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۵:۲۴

سهمیه‌ های ثبت‌ نام در مدارس دوره‌ های مختلف تحصیلی از طریق سامانه‌ های دانش‌آموزی به ویژه شبکه آموزشی دانش‌ آموزان (شاد) جهت معرفی دانش‌ آموزان به مدارس همجوار یا محل سکونت تعیین می‌شود.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، سال تحصیلی 99ـ1398 با توجه به شیوع کرونا، سال پر از تعطیلی بود اما این سال تحصیلی با تمام مشکلاتش و آموزش‌ های تلویزیونی و مجازی، رو به اتمام است.

 

راهنمای ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس / تعیین سهمیه‌های ثبت‌نام در «شاد»

نگرانی خانواده‌ها در کنار آموزش امسال و ارزشیابی پایان سال، ثبت‌نام فرزندشان در مدرسه برای سال تحصیلی آینده است؛ دستگاه تعلیم و تربیت هم بر همین اساس به منظور انجام ثبت‌نام در فضایی امن و آرام، دستورالعمل اجرایی ثبت‌ نام دانش‌ آموزان را با امضای وزیر آموزش و پرورش در تاریخ 22 اردیبهشت به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ کرد.

در این دستورالعمل، مواردی تأکید شده است:

1- رعایت اصل تکریم، کرامت انسانی و حفظ احترام خانواده‌ها و فرزندان آنان طی فرایند ثبت‌نام.

2- انتخاب افرادی دارای حسن خلق، منعطف، صبور و آگاه به قوانین و مقررات در ستادهای ثبت‌نام استان و مناطق.

3- معرفی مدارس از نظر موقعیت جغرافیایی، جنسیت، دوره تحصیلی، نوع امکانات از طریق «شبکه آموزشی دانش‌آموزان (شاد)» جهت اطلاع خانواده‌ها و دانش‌آموزان.

4- ضرورت هماهنگی با ستاد کرونا و اداره کل بهداشت استان به منظور بهره‌مندی از دستورالعمل‌های بهداشتی با عنایت به شیوع ویروس کرونا.

5- ایجاد زمینه لازم در خصوص طراحی و اجرای پروتکل‌ های بهداشتی به منظور حفظ سلامت دانش‌ آموزان و خانواده‌های آنان در هنگام ثبت‌نام.

6- تمهید مقدمات لازم به منظور پیشگیری از ازدحام خانواده‌ها و دانش‌آموزان در صورت ضرورت ثبت‌نام حضوری در مدارس (ورودی دوره‌ها) و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، مراجعه بر اساس حروف الفبا و سیستم نوبت دهی الکترونیکی.

7- اتخاذ تدابیر لازم جهت کاهش استرس و نگرانی دانش‌آموزان و خانواده‌ها در خصوص زمان‌بندی ثبت‌نام به ویژه دانش‌ آموزان ورودی دوره‌های مختلف.

8- بهره‌مندی از ظرفیت ایجاد شده توسط مرکز برنامه‌ریزی، فناوری اطلاعات و ارتباطات در سامانه پیش‌ثبت‌نام با توجه به هدایت تحصیلی دانش‌ آموزان و رشته‌های موجود در واحدهای آموزشی، تعداد کلاس‌ها و تراکم دانش‌آموزی با تأیید مدیر واحد آموزشی به صورت سیستمی.

9- تعیین سهمیه‌های ثبت‌نام در مدارس دوره‌های مختلف تحصیلی از طریق سامانه‌ های دانش‌ آموزی به ویژه «شبکه آموزشی دانش‌آموزان (شاد)» جهت معرفی دانش‌آموزان به مدارس همجوار یا محل سکونت.

10- اطلاع‌رسانی به موقع به اولیا، دانش‌آموزان و شرکت‌های تاکسیرانی در خصوص تهیه لباس فرم و ثبت‌نام به منظور استفاده از سرویس ایاب و ذهاب، از طریق شبکه‌های اطلاع‌رسانی مدارس جهت کاهش تردد در محیط مدارس.

11- بهره‌مندی از ظرفیت بخش‌های مختلف درون سازمان و برون سازمانی حسب ضرورت به منظور سهولت امر ثبت‌نام و تسهیل در اطلاع‌رسانی با توجه به شرایط خاص شیوع ویروس کرونا.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر