jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۲۶۶۴۶۸ ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۰۹:۴۲

رییس کل دادگستری استان تهران گفت: باید بررسی شود که معتادان بهبود یافته چه تخصصی داشته و چه آموزش‌هایی دیده‌اند و سپس این افراد را به واحدهای صنعتی و تولیدی معرفی کرده و از واحدهای صنعتی برای اشتغال آن‌ها استفاده کنیم.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، محمدجواد حشمتی مهذب در نشست اجرای «پیگیری اجرای آیین نامه مراقبت بعد از خروج معتادان موضوع ماده ۱۶ اصلاحیه قانون مبارزه با مواد مخدر» که در جهت حرفه آموزی و ایجاد اشتغال برای مددجویان بهبودیافته در دادگستری کل استان تهران برگزار شد، با اشاره به تبعات مواد مخدر، بر لزوم اقدامات اساسی برای مقابله با این موضوع  تاکید و اظهار کرد: به عنوان کارگزاران نظام باید این موضوع که از ما مطالبه می‌شود، مورد توجه قرار دهیم.
 
وی با تاکید بر توجه به ایجاد اشتغال برای معتادان بهبود یافته، ادامه داد: اگرچه آموزش‌های لازم ارایه شده، اما مشخص نیست که تا چه اندازه برای این افراد اشتغال فراهم شده و به کار گرفته شده‌اند.
 
رییس کل دادگستری تهران با اشاره به قوانین و مقررات در حوزه مواد مخدر، یادآور شد: در رابطه با مبارزه با مواد مخدر و  حرفه آموزی و ایجاد اشتغال برای مددجویان بهبود یافته دستگاه‌های مختلفی مسئول هستند، اما علیرغم نص قانونی به وظایف خود به خوبی عمل نمی‌کنند. در این زمینه کمبود قانون نداریم بلکه در اجرا با مشکل مواجه بوده و شاهد هستیم بسیاری از دستگاه‌ها حضور پررنگی ندارند.
 
رییس کل دادگستری استان تهران تاکید کرد: باید بررسی شود که این افراد چه تخصصی داشته و چه آموزش‌هایی دیده‌اند و سپس این افراد را به واحدهای صنعتی و تولیدی معرفی کرده و از واحدهای صنعتی برای اشتغال آن‌ها استفاده کنیم.
 
وی ادامه داد: در این زمینه وزارت کار می‌تواند در شناسایی واحدهای تولیدی به ویژه واحدهای دارای امکانات به قوه قضاییه کمک کند.
 
حشمتی مهذب با تاکید بر اینکه باید نسبت به امکاناتی که اکنون استفاده می‌شود نظارت صورت گیرد، گفت: به عنوان مثال باید مشخص شود وام‌های پرداخت شده چگونه هزینه می‌شود.
 
رییس کل دادگستری استان تهران تصریح کرد: در نیمه اول سال ۹۹ باید حرکت خوبی انجام دهیم تا بتوانیم به تکلیف و وظیفه خود در زمینه مراقبت بعد از خروج معتادان و ساماندهی آن‌ها عمل کنیم.
 
گفتنی است در این نشست حجت الاسلام و المسلمین تمجیدی معاون قضایی دادگستری تهران، رضا گرزین مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای، پروانه رضایی مدیرکل کار و تعاون استان تهران و امین شاهرخی مدیرکل بهزیستی استان تهران نیز به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر