سخنگوی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی از کاهش حجم تخلفات و جرایم در نیمه نخست ماه رمضان خبر داد و گفت: به سهم خود از هموطنان روزه‌دار که با رعایت آداب و شئون این ماه با برکت و عمل به واجب الهی و صبر، خویشتن داری، فضای معنوی رمضانی ویژه‌ای را بر کشور حاکم کرده‌اند، تشکر می‌کنم.
کد خبر: ۱۲۶۶۲۲۳

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از پایگاه خبری پلیس، سردار احمد نوریان با با آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مهمانی خداوند تبارک و تعالی و تبریک سالروز میلاد خجسته حضرت امام حسن مجتبی (ع) اظهار داشت: نیمه نخست ماه مبارک رمضان آمارها حکایت از آن دارد که از حجم و شدت تخلفات و جرایم در مقایسه با دیگر ایام سال کاسته شده است.

وی تصریح کرد: در این ایام مردم مومن و خداجو با روزه داری و مشارکت جدی در رزمایش مواسات و همدلی و کمک مومنانه در توزیع بسته های معیشتی به خانواده های ضعیف تر، پایداری و تعهد قابل پذیرشی به عنوان یک جامعه اسلامی از خود به نمایش گذاشته اند و اجازه ندادند در شرایط سخت کرونایی، تبلیغات سوء و القائات منفی دشمنان به هویت دینی و فرهنگ اصیل مردم ما خدشه وارد کند.

سردار نوریان همچنین عنوان کرد: پلیس نیز به سهم خود با درک شرایط اجتماعی، اقتصادی و بهداشتی این روزها تلاش کرده است در چارچوب مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا اقدام کرده و در اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند اجتماعی و رعایت حرمت ماه مبارک رمضان، تمهیدات ویژه ای را برای اماکن عمومی و صنوف از ابتدای این ماه پیش بینی کند.

سخنگوی ناجا با بیان اینکه در این ابلاغ دو ممنوعیت مشخص وجود دارد، گفت: تظاهر به روزه خواری در معابر عمومی در داخل و مقابل واحدهای صنفی، در وسایل نقلیه، تفرجگاه ها و در پارک ها، ممنوعیت سرو غذا در بازه زمانی اذان صبح تا قبل از افطار توسط رستوران ها، اغذیه فروشی ها و ... از جمله ممنوعیت هایی است که توسط ستاد ملی مقابله با کرونا ابلاغ شده است. البته به صورت بیرون بر با رعایت ضوابط از پیش تعیین و ابلاغ شده از سوی پلیس نظارت بر اماکن عمومی بلامانع است.

سردار نوریان تاکید کرد: از همه هموطنان عزیز خصوصا صاحبان واحدهای صنفی انتظار داریم همچون روزهای گذشته ضمن تکریم و تعظیم شعائر اسلامی بویژه حفظ حرمت ماه مبارک رمضان، قوانین و مقررات که نفع عمومی را بر رفتارهای سلیقه ای و شخصی مقدم می دارد، دقیقا رعایت و در صورت داشتن هرگونه عذر شرعی از جمله بیماری، از تظاهر به روزه خواری در اجتماعات و فضاهای عمومی که موجب آزرده خاطر شدن دیگر هموطنان و هنجارشکنی خواهد شد، اکیدا خودداری کنند.

وی ادامه داد: لازم است به آن دسته از واحدهای صنفی و افرادی که نسبت به قوانین و ضوابط توجه کافی ندارند اخطار داده و متذکر شویم که پلیس با آن ها برخورد قانونی خواهد کرد.

سخنگوی ناجا تصریح کرد: برابر اعلام پلیس نظارت بر اماکن عمومی در نیمه اول ماه مبارک رمضان از 97 هزار و 637 واحد صنفی بازدید به عمل آمده که به 52 هزار و 781 واحد تذکر داده شده و از 13 هزار و 343 واحد اخذ تعهد، برای 8 هزار و 257 واحد اخطاریه صادر و 3 هزار و 438 واحد متخلف نیز پلمب شده، که در این رابطه تعدادی از اماکن فوق الذکر با تشکیل پرونده به مراجع قضائی ارجاع شده اند.

سردار نوریان در ادامه عنوان کرد: از عموم روزه داران عزیز و همه هموطنان محترم تقاضا داریم در صورت مشاهده تخلف از سوی صنوف و مجموعه ها و مراکز خدماتی، مراتب را به فوریت های پلیسی 110 همچنین سامانه 197 و یا به ادارات نظارت بر اماکن عمومی اطلاع دهند. در ضمن همکاران بنده آمادگی دارند در صورت دریافت هرگونه گزارش و شکایت نسبت به رسیدگی آن در اسرع وقت اقدام کنند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها