jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۶۵۹۴۱ ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۳:۲۷

ویروس کرونا همچنان مهم ترین سرخط اصلی خبرهای جهان است و همه چیز را تحت تاثیر خود قرار داده است.

به گزارش جام جم آنلاین ، آنچه در ادامه می خوانید مروری تیتروار بر خبرهای کرونایی دور دنیاست که نگران کننده هستند.

 

*با وجود اینکه ویروس کرونا در آمریکا بیش از 70 هزار قربانی گرفته اما ایالات کالیفرنیا کم کم قرنطینه را کمرنگ تر می کند و اقدام به بازگشایی مراکز تجاری کرده است.

*یک مدرسه در مونتانای آمریکا بازگشایی شد تا نخستین مرکز آموزشی باز شدن در اوج بحران کرونا در این کشور باشد. در ادامه مدارس بسیار دیگری بازگشایی خواهند شد.

*تحقیقاتی در سان فرانسیسکوی آمریکا نشان داده که 90 درصد کسانی که مبتلا به کرونا شده اند از محل کار خود به آن آلوده شده اند.

*کارشناسان اپیدمیک می گویند موج دوم کرونا در آمریکا مرگبارتر خواهد بود و احتمالا زمان آن در زمستان است.

*شورش های ضدقرنطینه ای مردم تگزاس آمریکا ادامه دارد، آنها خواهان پایان قرنطینه و بازگشت به کارشان هستند.

*تست کرونای 58 درصد کارکنان شرکت غذایی تایسون آمریکا مثبت اعلام شد.

*علامت جدید ویروس کرونا زخم و کبودی بر روی پاست که بر اساس یک گزارش در روزهای اخیر بسیار بیشتر شده است. این مورد رسما علامت جدید ویروس کرونا در بدن انسان است.

*یکی از کارمندان شرکت عظیم آمازون که پیش از این به دلیل فقدان امنیت سلامتی کامل در محل کارش اعتراض کرده بود به دلیل ابتلا به کرونا درگذشت.

*تحقیقات محققان چینی ثابت کرده است که کودکان ناقل بیشتر از بزرگسالان ناقل می توانند ویروس کرونا را به دیگران سرایت بدهند.

*یک آرایشگر تگزاسی به دلیل اینکه آرایشگاه خود را بدون مجوز باز کرد هفت روز به زندان افتاد.

*پیش بینی می شود وضعیت پروازها و مسافرت ها تا سال 2021 هم به حالت عادی برنگردد.

*تحلیل های اقتصادی در شیکاگوی آمریکا ثابت کرده که نرخ بیکاری در این کشور به 34 درصد رسیده و ویروس کرونا این نرخ را در ماه های آینده دو برابر هم خواهد کرد که یک فاجعه اقتصادی است.

*یافته های جدید حاکی از آن است که بر خلاف تصور افراد بهبود یافته از بیماری کرونا آنتی بادی های مشابهی را تولید نمی کنند.

*یک تحقیق در بریتانیا ثابت کرده کشورهایی که محدودیت های شدید پروازی اعمال کرده اند نسبت به سایر کشورها از کرونا مصون تر مانده‎اند.  

*یافته های به شدت نگران کننده حاکی از آن است نوع ویروس کرونایی که در اروپا مسری شده یک نوع ویروس جهش یافته است که بعد از بهبودی ایمنی را هم ایجاد نمی کند.

*حداقل 12 گونه مختلف ویروس کرونا در بریتانیا وجود دارد که یکی از آنها در هیچ جای دیگری از دنیا دیده نشده است.

*محققانی در لس آنجلس با یک الگوی چند بعدی نشان داده اند که ویروس کرونا در برخی از نقاط آمریکا و اروپا به صورت جهش یافته و قوی تری برمی گردد و مسری تر خواهد بود.

*اوج گرفتن مجدد ویروس کرونا در ایتالیا پیش بینی می شود.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
خطر کرونا هنوز جدی است

خطر کرونا هنوز جدی است

هنوز همه‌گیری کرونا در کشور ما مساله‌ای جدی است و افراد اگر مسائل بهداشتی را رعایت نکنند، هر لحظه امکان ابتلای آنها به کرونا وجود دارد.

راز کارنامه موفق ایران در مقابله با کرونا

راز کارنامه موفق ایران در مقابله با کرونا

آنچه از جلسه دیروز ستاد مبارزه با کرونا با حضور رهبر معظم انقلاب و همچنین بیانات ایشان استنباط می‌شود تاکید بر باور ملی است. ایران از توانمندی‌های خوبی در عرصه علمی و همچنین حضور افراد کارشناس و متخصص برخوردار است.

کرونا با آنفلوآنزای جدید می آید

کرونا با آنفلوآنزای جدید می آید

ویروس کرونا هنوز برای دانشمندان بسیار ناشناخته‌است و به این دلیل، نباید با عجله درباره رفتار این ویروس در ماه‌های آینده قضاوت کنیم بنابراین هنوز نمی‌توانیم بگوییم آیا در ماه‌های آینده به‌خصوص در فصل پاییز با یک همه‌گیری وسیع برمی‌گردد یا خیر.

گفتگو بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش