شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز به خاطر فشار نقدینگی زیاد 46 هزار و 572 واحد جهش یافت که نشان می‌دهد عطش خریداران به خرید سهام هم‌چنان وجود دارد.
کد خبر: ۱۲۶۵۶۷۶

به گزارش جام جم انلاین از خبرگزاری فارس، این روزها حسابی در بورس قرار گرفته و در کانون توجه خانواده‌های ایرانی و مردم قرار گرفته است.

حجم نقدینگی که به گفته وزیر اقتصاد به بیش از 2 میلیون و 400 هزار میلیارد تومان رسیده، هم چنان در بازار سرگردان است و راهی جز بازار سرمایه پیدا نکرده و این فشار نقدینگی و تقاضا باعث رکوردشکنی پی در پی شاخص بورس تهران می‌شود، به گونه‌ای که امروز با وجود این که پذیره نویسی واحدهای صندوق واسطه‌گری مالی یکم یا اولین ای تی اف دولتی در بورس و بانک‌ها انجام می‌شود، اما امروز هم شاخص کل بورس 46 هزار و 572 واحد جهش یافت و به رقم 963 هزار و 978 واحد رسید.

در این بین با رونق حضور مردم در بورس برخی افراد به رفتارهای هیجانی دست می زنند،‌عده‌ای می‌خواهند خانهه خود را بفروشند و سهام بخرند،‌ در این زمینه قبلا صحرایی مدیر عامل بورس تهران گفته باید از محل سود سرمایه‌گذاری در بورس  بتوانید ماشین و خانه بخرید نه این که خانه و ماشین را برای حضور در بورس بفروشید.

شاخص کل بورس تهران با معیار هم‌وزن امروز با افزایش 13 هزار و 47 واحد به رقم 111 هزار و 5 واحد رسید.


روند یکساله شاخص بورس تهران

ارزش بازار در بورس اوراق بهادار تهران به بیش از 3 هزار و 619 تریلیون تومان رسیده است.

امروز معامله گران بورس بیش از 5.9 میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب 954 هزار فقره معامله و به ارزش 9 هزار و 444 میلیارد تومان داد و ستد کردند. اگر ارزش معاملات فرابورس را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ هم در نظر بگیریم ارزش معاملات امروز بورس تهران و فرابورس ایران به بیش از 13 هزار و 826 میلیارد تومان رسیده است.

امروز عمده نمادهای مهم بورسی در تقویت شاخص کل اثرگذار بودند که از جمله می‌توان به نمادهای گل گهر، فولاد مبارکه، بانک ملت، ملی مس، شستا، پالایش بندر عباس و چادر ملو اشاره کرد.

امروز شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی با افزایش 12 هزار و 389 واحد به رقم 256 هزار و 436 واحد رسید.

هم چنین شاخص قیمت با معیار هم‌وزن با افزایش 8 هزار و 661 واحد به رقم 206 هزار و 461 واحد رسید.

شاخص آزاد شناور با افزایش بی سابقه 59 هزار و 336 واحد به رقم یک میلیون و 215 هزار و 832 واحد رسید.

شاخص بازار اول بورس با افزایش 37 هزار و 531 واحد به رقم 687 هزار و 223 واحد رسید.

امروز شاخص بازار دوم که معاملات بلوکی انجام می‌شود با افزایش بی سابقه 79 هزار و 821 واحد به رقم 2 میلیون و 23 هزار و 902 واحد رسید.

نمادهای پربیننده و پرتقاضا در بورس شامل بانک ملت، گلوکوزان، فولاد مبارکه، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، سرمایه گذاری غدیر، بانک صادرات و بانک پارسیان بوده‌اند.

امروز در فرابورس ایران هم شاخص کل 38 واحد رشد کرد و به رقم 11 هزار و 84 واحد رسید.

معامله گران امروز در فرابورس ایران بیش از 2.2 میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب 552 هزار نوبت معامله و به ارزش 4 هزار و 382 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

نمادهای پربیننده فرابورس شامل توسعه مولد نیروگاهی جهرم، تولید نیروی برق دماوند، سیمان لار سبزوار، توسعه و عمران استان کرمان، مادیران، آسیا سیر ارس، کارخانجات صنعتی تبرک بودند.

امروز هم چنین نمادهای میدکو، هلدینگ معدنی خاورمیانه، صبا تأمین، پتروشیمی تندگویان، پتروشیمی زاگرس، فولاد هرمزگان، نیروی برق دماوند و شرکت توسعه مالی مهر آیندگان همگی در تقویت شاخص فرابورس مؤثر بودند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها