jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۲۶۵۶۴۶ ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۵:۲۲

ویروس کرونا در دو ماه اخیر باعث تعطیلی تمامی رقابت های ورزشی و برگزاری رویدادهای مرتبط با آن شده است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از SBNation، رویدادهای بزرگ جهان ورزش شامل جام جهانی بسکتبال، والیبال، انتخابی های جام جهانی فوتبال، المپیک و به طور خلاصه تمامی رقابت های بزرگ و کوچک ورزشی لغو شده است.

خسارات بسیار سنگینی بابت لغو رویدادهای مختلف ورزشی به وجود آمده است که بخش عمده آن ابتدا مربوط به کشور آمریکا و سپس به ژاپن و در وهله سوم به بریتانیا مربوط می شود. بر اساس ارزیابی ها خسارت وارد شده به ورزش در پی بحران ویروس کرونا بیش از 70 میلیارد دلار برآورد می شود که البته هر روزی که بگذرد میزان این خسارت سنگین تر و شدیدتر می شود.

برآوردهای اقتصادی نشان می دهد جبران این خسارات سنگین و بازگشت این هزینه ها بیش از 12 سال زمان می برد آن هم در شرایطی که اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود.

تعویق یک ساله المپیک 2020 بزرگ ترین ضربه ای بود که کرونا به ورزش جهان وارد کرد. گفته می شود اگر این رقابت ها سال دیگر برگزار نشود به طور کلی لغو خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

9 ماه پیش بود که پیش از اینکه روح استقلالی ها خبر هم داشته باشد روزنامه «گازتا دلواسپور» ایتالیا اقدام به چاپ سلسله اخباری در رابطه با استراماچونی سرمربی استقلال کرد و مدعی شد که او به زودی از جمع آبی پوشان تهرانی جدا می شود.

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

دیگر حسابش از دستمان در رفته که ویروس کرونا چند روز است کشور ما که نه تمام دنیا را درگیر خودش کرده است. اما این همه گیری کرونا آنقدر طول کشیده که حوصله بعضی ها بدجوری سر رفته است از جمله دلال های محترم و ریز و درشتی که جزئی جدایی ناپذیر از فوتبال ایران محسوب می شوند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر