سرمربی تیم فوتبال سپاهان گفت: برای حضور در تیم ملی با اسمم بازی نشد و چندین نوبت از سوی مسئولان با من مذاکره شد.
کد خبر: ۱۲۶۵۵۲۴

به گزارش جام جم آنلاین ، امیر قلعه‌نویی در خصوص مطرح شدن اسامی مختلف برای هدایت تیم ملی و اینکه به نظر می‌رسد با نام او بازی شده اظهار داشت: البته علی دایی انسان و مربی بزرگی است اما من در مورد خودم صحبت می‌کنم. با اسم من بازی نشد ما چندین جلسه داشتیم، آقایان به اصفهان آمدند و مذاکرات حدود یک ماه و نیم طول کشید. من با جناب علی‌نژاد صحبت کردم. با هیأت مدیره و مدیران وقت سپاهان مانند آقای تابش، صحبت شد. اما به سپاهان تعهد داشتم و دغدغه‌ام این بود وگرنه با اسم من بازی نشد.

وی ادامه داد:‌مذاکرات یک ماه و نیم طول کشید حتی بهاروند و کشوری هم به اصفهان آمدند. در اصفهان هم جلساتی برگزار شد. شخص خود علی‌نژاد چندین بار با من صحبت کرد. منتها نسبت به تعهدی که داشتم گفتم رضایت مسئولین سپاهان شرط است. جناب عظیمیان مخالفت کرد و بعد هم آن بیانیه‌ را دادند اما من به عنوان سرباز وطن گفتم هر کمکی از دستم برآید انجام می دهم و مشکلی برای این کار نداشتم.

سرمربی سپاهان در مورد حضورش در تیم ملی در گفت و گو با رادیو جوان گفت: اولین باری که مربی تیم ملی شدم در بدترین شرایط تاریخ فوتبال ما بود. نتایج خوبی هم گرفتیم اما کم لطفی‌هایی شد. یکسری از آدم ها بازی هایی کردند چون با آمدن قلعه نویی منافعشان قطع می شد و آمدند آن پروژه دادگاه را در رسانه ملی راه انداختند. الان که شرایط بدی نیست من نسبت به  تیمم، مردم و هواداران تعهد داشتم و بعد از آن هم جناب عظیمیان وسپاهان بیانیه‌ای دادند که نشان می داد مخالف جدایی ام هستند.

سرمربی پیشین تیم ملی در خصوص اینکه آیا انتخاب اسکوچیچ با فکر انجام شده، گفت: در این چند سال این همه مدیر آمده آیا لیاقتشان بوده؟ چه آنهایی که از بیرون آمدند و چه کسانی که جایگاه‌های دیگری داشتند. در یک دوره مدیریتی 17 هزار مدیر عوض می‌شود. آقایان پستی گرفتند و 17 مدیر عوض کردند و این اتفاق در چندین سال افتاد. حالا اسکوچیچ تحصیل کرده است سابقه دارد و نتایج بدی هم در کارنامه نداشته است.

وی در مورد اینکه نام‌های مختلفی مانند استراماچونی، کالدرون و ... برای نشستن روی نیمکت تیم ملی مطرح شده، گفت:‌ یک بحث این است که چون فوتبال نیست باید این بازی‌ها اتفاق بیفتد، اما باید جوری رفتار کنیم شان و کرامت آدم‌ها را حفظ کنیم. الان هم مد شده هر کسی هر چه می‌خواهد می‌گوید تا جایگاهی پیدا کند. دیگر اخلاق مداری وجود ندارد. در همین فضای مجازی و فوتبال خودمان اتفاقاتی می‌افتد. بعضی‌ها اعتقاد دارند بدنامی بهتر از بی‌نامی است. پس مصاحبه‌ای کنیم که روی بورس باشیم.

قلعه‌نویی تصریح کرد: احترام آدم‌ها و کرامت آنها از همه چیز مهمتر است. اسکوچیچ آمده و هنوز بازی نکرده که او را قضاوت کنیم. در مملکت ما این مسائل زیاد است مثلا فردی که مدیرعامل می‌شود آیا لیاقتش این بوده، این همه آدم آمدند آیا لیاقتشان این بوده البته همه آنها به نیت خدمت آمده‌اند. می‌خواهم بگویم در کشور ما در این چند سال از این اتفاقات زیاد افتاده، چون فوتبال تریبون دارد. شما ببینید اسم رئیس فدراسیون بیشتر از اسم رئیس‌جمهور می‌آید. یکسری آدم‌ها در این تریبون غرق می‌شوند. مثلا فلان مدیر آمده و رفته 2 هزار مصاحبه کرده. آنها اگر قابلیت داشتند چرا در جایگاه خودشان موفق نشدند؟ 

وی با اشاره به مشکلات موجود در فوتبال ایران اظهار داشت: مشکل بالاتر از مدیریت است. ما سیستم و برنامه نداریم. اگر سیستم و برنامه داشته باشیم هر اتفاقی بیفتد 5 تا 10 درصد بالا و پایین می‌شود. در آلمان مگر یوآخیم لو قهرمان نشد؟ بعد از آن نتایج خوبی نگرفت اما چون سیستم و برنامه داشتند اتفاق خاصی نیفتاد. تا سیستم و برنامه نداشته باشیم و بر اساس چشم اندازمان آدم‌ها را نچینیم موفق نمی‌شویم. مثلا رئیس تربیت بدنی می‌آمد، انتخابات انجام می شد فلان کسی که نزدیک رئیس جمهور بود در فلان جا رای نمی‌آورد می‌گفتند بیا مدیر سازمان تربیت بدنی بشو. 

سرمربی سپاهان با اشاره به اسکوچیچ ادامه داد: باید به اسکوچیچ وقت بدهیم و بگذاریم کار کند حالا که انتخاب شده باید به او کمک کنیم. من این را به عنوان کسی که کاندیدای اصلی تیم ملی بودم، می‌گویم اما به خاطر تعهدی که داشتم گفتم نه. همه باید به خاطر ایران کمک کنیم. من در زمان کی‌روش هم گفتم باید او را به خاطر ایران دوست داشته باشیم. الان هم می‌گویم باید به خاطر ایران از اسکوچیچ حمایت کنیم. شما منچستر بعد از  فرگوسن را ببینید مگر شرایط ایده‌ال داشت؟ مورینیو آمد و بازیکنان گرانقیمت خریدند. باید به اسکوچیچ وقت بدهیم. ما تیم خوب و بازیکنان خوبی داریم. من به علی‌نژاد و بهاروند هم گفتم باید تیم ملی را یک تیم ملی کنیم، الان چند تیم ملی داریم. اگر بازیکن و مدیر جایگاهشان را بدانند می‌توانیم به راحتی صعود کنیم.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها