jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۶۵۴۲۹ ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۱:۵۸

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران با اشاره به اینکه افزایش مراجعات به مراکز معاینه فنی تأثیری در ایجاد ازدحام و تجمیع افراد خارج از خودرو در مراکز را ندارد، گفت: در حال حاضر شرایط مراجعات به مراکز کاملا عادی است.

به گزارش جام جم آنلاین، حسین مقدم در گفتگو با فارس در پاسخ به این سوال مبنی بر رعایت پروتکل‌ های بهداشتی در مراکز معاینه فنی، تمدید مهلت انجام معاینه فنی و ارائه نوبت دهی اینترنتی در مراکز معاینه فنی به دلیل افزایش میزان مراجعات به مراکز معاینه فنی ، اظهار داشت: در روزهای اخیر با افزایش میزان مراجعات به مراکز معاینه فنی، این ستاد نسبت به افزایش پذیرش خودروها از طریق سامانه نوبت‌دهی اقدام کرده‌ است و علاوه بر این ساعت کاری سه مرکز دماوند، چمران و شقایق یک ساعت بیشتر شده است.

وی افزود: جهت تسریع در ارائه خدمات از ساعت 17 تا 18 در این سه مرکز پذیرش صرفاً اینترنتی و با نوبت‌دهی آنلاین انجام می‌‌شود که در صورت اقبال عمومی ساعت فعالیت نیز افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران ادامه داد: روزانه حدود 6 هزار و 500 راننده جهت انجام معاینه‌ فنی خودروهایشان به مراکز ستاد معاینه فنی مراجعه می‌کنند که با توجه به افزایش تعداد خطوط معاینه فنی در دو سال اخیر و افزایش ساعت کاری همچنین فعالیت چندین مرکز در ایام تعطیلات، در حال حاضر شرایط مراجعات به مراکز کاملاً عادی است.

مقدم بیان داشت: تنها برخی از مراکز در بعضی از ساعات ممکن است با میزان مراجعات بیشتری در مقایسه با سایر مراکز مواجه باشند که حتی در آن مراکز نیز شهروندان می‌توانند در کمتر از یک ساعت از خدمات معاینه فنی استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد:‌ اکثر مراکز معاینه فنی که در قسمت جنوبی تهران واقع شده، بسیار خلوت است و شهروندان می‌توانند بدون هیچ انتظار و صفی معاینه فنی خودروهای شان را انجام دهند که مراکز چمران، الغدیر و شقایق از جمله این مراکز است.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران با اشاره به اینکه شهروندان می‌تواند با استفاده از نوبت‌دهی آنلاین بدون معطلی از خدمات معاینه فنی شهر تهران استفاده کنند، گفت: ‌مجموعه ستاد معاینه فنی جهت حفظ سلامت شهروندان و کارکنان همه اقدامات لازم را انجام داده و رعایت دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا انجام شده است.

مقدم افزود: ضدعفونی مستمر مراکز معاینه فنی، ضدعفونی کارت‌های بانکی قبل از مرحله پذیرش، استفاده از ماسک و دستکش یکبار مصرف توسط پرسنل همچنین اجرای طرح فاصله‌گذاری و ارسال پیامک آموزشی به شهروندان از جمله اقدامات انجام گرفته در مراکز جهت مقابله با ویروس کرونا است.

وی گفت: ‌ارائه خدمات در مراکز نیز به نحوی است که تا هنگام پذیرش خودروها، رانندگان می‌توانند در خودروی خود حضور داشته باشند و تنها در زمان آزمون و دریافت نتیجه از خودرو خارج شوند که در این زمینه نیز با نشانه‌گذاری کف زمین در مراکز معاینه فنی تلاش شده فاصله اجتماعی رعایت شود.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران اظهار داشت: با توجه به اینکه تعداد مشخصی خودرو در سالن‌های معاینه فنی کنترل می‌شوند بنابر این افزایش مراجعات تأثیری در ایجاد ازدحام و تجمیع افراد خارج از خودرو در مراکز ندارد.در واقع ازدحام تنها در صف خودروها است که رانندگان می‌توانند در این زمان در خودروهایشان حضور داشته باشند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر چرایی تمدید نشدن بیشتر مهلت معاینه فنی خودروها، گفت: این موضوع باید توسط وزارت کشور و پلیس راهور تصمیم‌گیری شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر