jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۲۶۵۲۹۳ ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۰:۲۱

لیگ برتر فوتبال ایران به زودی دوباره آغاز می شود و 16 تیم حاضر در این رقابت ها مجددا به مصاف یکدیگر می روند.

به گزارش جام جم آنلاین ، ویروس کرونا در شرایطی لیگ برتر فوتبال ایران متوقف کرد که پرسپولیس با 47 امتیاز در صدر جدول قرار داشت، یعنی 10 امتیاز بیشتر از تیم دوم.

9 هفته تا پایان لیگ باقی مانده است. سپاهان و تراکتور با 37 امتیاز نزدیک ترین رقبای پرسپولیس هستند و استقلال هم با یک بازی کمتر در رده چهارم قرار دارد که 36 امتیازی است.

حالا در صورت شروع مجدد لیگ برتر ایران سرخ ها چگونه چهارمین قهرمانی پیاپی خود را به دست می آورند؟

آبی پوشان در صورتی که دیدار عقب مانده شان مقابل فولاد را با پیروزی پشت سر گذارند ۳۹ امتیازی می شوند و به فاصله ۹ امتیازی پرسپولیس می‌رسند. آبی پوشان ۱۰ بازی پیش رو دارند و در صورت پیروزی احتمالی در هر ۱۰ بازی، جمع امتیاز آنها به 69 می‌رسد و این بالاترین امتیازی است که یک تیم به جز پرسپولیس می‌تواند به آن دست پیدا کند.

این نشان می‌دهد سرخ پوشان برای تضمین قهرمانی حداقل باید 22 امتیاز دیگر بگیرند هر چند اگر استقلال و دیگر رقبا در بازی های آتی خود شکست بخورند یا مساوی کنند کار خیلی برای قهرمانی خیلی راحت تر می شود و نیازی به کسب 22 امتیاز کامل دیگر نیست. سرخ پوشان ۹ بازی  پیش رو دارند.

از نظر بسیاری قهرمانی پرسپولیس در این فصل هم قطعی است مگر اینکه اتفاقات بسیار عجیب و غریبی بیفتد که در نهایت منجر به قهرمانی شگفت انگیز یکی از سه تیم سپاهان، تراکتور و استقلال شود.  

حساب و کتاب سوبله قهرمانی پرسپولیس! +جدول رده بندی

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

کشوری که فوتبالش اساطیری همانند علی دایی و احمدرضا عابدزاده دارد چرا فردی دیگری را باید به عنوان رییس فدراسیون خود ببیند؟ حالا که برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال مهم ترین رویداد سال جاری به شمار می رود پاسخ به این سوال بسیار مهم است.

اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر