jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۵۱۸۹ ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۰:۴۷

سه روزنامه نگار از نیویورک تایمز تمامی کلماتی که دونالدو ترامپ در کاخ سفید درباره ویروس کرونا زده است را بررسی کرده اند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از نیویورک تایمز، نتایج این بررسی نشان می دهد که ترامپ در جریان نشست های خبری و دیگر مصاحبه های خود 260 هزار کلمه درباره ویروس کرونا صحبت کرده است.

بررسی بیشتر این کلمات نشان میدهد که اکثر آنها حاکی از گستاخی و غرور ترامپ هستند.

بر اساس آنچه که نیویورک نوشته از عبارت bully pulpit استفاده شده که معنای «منبر قلدری» می دهد. او بر روی این منبر کلماتی به کار می برد که به «حفظ منافع شخصی»، «پنداشتن بهره مندی از اعتبار بالا» و «بی پروایی» مربوط می شود.

تحلیل و آنالیز سخنان ترامپ از سوی این سه روزنامه نگار نشان می دهد که ترامپ بیش از آنکه به فکر کنترل و مدیریت وضعیت کنونی باشد قصد دارد خود را نزد مردم کشورش یک قهرمان جلوه دهد.

در ادامه این گزارش نوشته شده که ترامپ همیشه رئیس جمهور متناقضی بوده است: یک پولدار نیویورکی که به نمایش های بی ثباتش از ثروت علاقه دارد اما به رأی دهندگان طبقه کارگر متوسل می شود. پوپولیستی که تفریح اصلی او در یکی از کلوپهای گلف اختصاصی خود است. یک بانی معاملات و یک مهره تبلیغاتی که حتی نمی تواند به اندازه کافی دل رسانه های خبری را بدست آورد و آنها را به عنوان "دشمن مردم" محکوم می کند.

در ادامه این گزارش نوشته شده ترامپ برای مخالفت با اظهارات خود به دشمنان احتیاج ندارد، او این کار را خودش انجام می دهد. رئیس جمهور در جریان توجیهات روزانه خود در مورد همه گیری ویروس کرونا ، به طور مرتب با خودش در تضاد بوده است بدون اینکه تصدیق. وی در این فرآیند، سیگنال های گیج کننده ای را مبنی بر اینکه دیگر سیاستمداران ، مقامات بهداشت عمومی و سایر کشورها قدرت او را ندارند ، می فرستد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر