jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۶۵۰۳۴ ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۷:۴۱

سرکلانتری پنجم پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری 2 تن از اعضای باند مسافرکشان قلابی که با خودروی پژو پارس از مسافران زورگیری می کردند، خبر داد و گفت: متهم با 15 شاکی روانه دادسرا شد.

به گزارش جام جم آنلاین، سرهنگ کیومرث حسنوند در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت: در پی وقوع چند فقره زورگیری تحت پوشش مسافرکش در محدوده میدان آزادی و بزرگراه های آیت الله سعیدی، لشگری، محمدعلی جناح و صادقیه تیمی از ماموران کلانتری 119 مهرآباد برای تحقیقات پلیسی وارد عمل شدند.

وی افزود: ماموران در تحقیقات ابتدایی اطلاع پیدا کردند دزدان 3 مرد جوان هستند که با استفاده از یک دستگاه خودروی پژو پارس نقره ای رنگ طعمه هایشان که اکثرا مردان هستند به عنوان مسافر سوار بر خودرو کرده و سپس یکی از سارقان در صندلی عقب با تهدید سلاح سرد وجوه نقد، گوشی موبایل، عابربانک و وسایل با ارزش مسافران را سرقت می کند و در ادامه مالباخته ها را از خودرو پیاده می کنند.

این مقام پلیسی ادامه داد: در بررسی ها مشخص شد که دزدان برای پنهان ماندن سرقت هایشان پلاک عقب خودرویشان را برداشته تا ردی از خود به جا نگذارند.

سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری تهران عنوان کرد: تجسس های پلیسی آغاز شده و ماموران به صورت محسوس و نامحسوس گشت های پلیسی را در خیابان به صورت ویژه کلید زدند و خودروهای پژو پارس نقره ای رنگ تحت نظر قرار می گرفتند تا اینکه ساعت 20:00 شنبه هفتم اردیبهشت ماه خودروی دزدان را شناسایی کردند.

سرهنگ حسنوند گفت: تیم گشت کلانتری 119 مهرآباد با درخواست نیروهای گشتی به تعقیب خودروی پژو پارس پرداختند و موفق شدند در زیرگذر اتوبان آیت الله سعیدی خودروی سارقان را متوقف کنند.ماموران 2 تن از سارقان 20 و 21 ساله را دستگیر کردند ولی یکی از سارقان موفق به فرار از صحنه سرقت شد.

وی با بیان اینکه مالک خودرو در بازجوئی های اولیه ظهار داشت، 8 روز قبل خودروی پژو پارس نقره ای رنگ را خریده است و در این مدت با همکاری دو تن از همدستانم در محدوده میدان آزادی، بزرگراه های آیت الله سعیدی، لشگری، محمدعلی جناح و صادقیه سرقت می کردیم، گفت: تحقیقات برای دستگیری متهم سوم پرونده ادامه دارد.

سرهنگ حسنوند به مردم توصیه کرد: حتما از وسایل عمومی از قبیل مترو، بی آر تی، اتوبوس مسافربری و تاکسی های زرد و سبز استفاده کنند و از خودروهای شخصی به هیچ عنوان استفاده نکنند و در صورت نیاز نیز دقت کنند که شیشه های خودروی شخصی دودی نباشد و شماره پلاک خودرو را بررسی و به خاطر بسپارید.

این مقام پلیسی در پایان با بیان اینکه تا کنون 15 تن از شاکیان هر دو سارق را شناسایی کرده اند، گفت: چنانچه افرادی در محدوده سرکلانتری پنجم در 8 روز گذشته هدف زورگیری خودروی پژو پارس نقره ای رنگ واقع شده اسد برای پیگیری شکایت و پرونده شان به کلانتری 119 مهرآباد مراجعه کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

جای خالی نشاط

جای خالی نشاط

خشونت، زاییده ده‌ها عامل مختلف است و یك جامعه به خودی خود خشونت تولید نمی‌كند. یعنی مجموعه عواملی دست به دست می‌دهند تا خشونت تولید شده و در پی آن گاهی قتل و نزاع در جامعه رخ دهد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر