jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۶۴۹۵۲ ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۲:۰۳

فرمانده عملیات مقابله با کرونا گفت: بررسی نتایج مداخلات امروز بر تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ نیازمند فرصت دو هفته‌ای است تا بتوانیم آمار درستی از کاهش و یا افزایش مبتلایان به کرونا را ارائه دهیم.

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم  ؛ دکتر علیرضا زالی در گفتگوی خبری با اشاره به این که طی 24 ساعت گذشته 240 مورد جدید در بخش‌‌های عادی بیمارستان‌‌های پایتخت بستری شده‌‌اند، اظهار کرد: مواردی که به عنوان مورد جدید در بخش‌‌های مراقبت‌‌های ویژه بیمارستانهای تهران بستری شدند بالغ بر 86 مورد بوده است.

وی با بیان این که 352 بیمار بهبود یافته از بیمارستان‌‌های کلان شهر کشور مرخص شده‌‌اند، افزود: بیمارانی که در بخش‌‌های عادی بستری هستند 5 درصد کاهش را تجربه کرده‌‌اند که این عدد در مقایسه با تخت‌‌های بستری ویژه نسبت به روزهای گذشته تفاوت چندانی نداشته است.

زالی گفت: بیمارانی که دربخش‌‌های ویژه بستری می‌شوند، بیماران بدحالی هستند که میزان ترخیص این بیماران نسبت به سایر مبتلایان با روند کندتری پیش می‌‌رود.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا یکی از اصلی‌‌ترین دلایل افت آمار مبتلایان به کووید 19و میزان بیماران بستری را مربوط به مداخلات اصلی دولت و سیستم بهداشت و درمان کشور در دو هفته فروردین ماه دانست و خاطرنشان کرد: خوشبختانه بازتاب شکل گیری طرح فاصله گذاری اجتماعی امروز در میزان مراجعان بستری و تعداد مبتلایان کاملاً مشهود است.

وی با بیان این که از زمانی که فرد به کرونا مبتلا می‌‌شود این بیماری حدود 14 روز دوران نهفتگی دارد اظهار کرد: پس از گذشت پنج روز از شروع علائم بالینی بیماری به بالاترین سطح خود می‌رسد که فرد مبتلا به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه خواهد کرد و یا احیاناً در بیمارستان بستری خواهد شد.

زالی تصریح کرد: چنانچه امروز بخواهیم ترددها و میزان چگالی حضور مردم در مجموعه شهروندی را مورد ارزیابی قرار دهیم، طبیعی است با بررسی آمار یک‌‌روزه تحلیل این مهم، واقعی و مستند نیست و نیازمند بازه زمانی بیشتری است.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران ادامه داد: به طور کلی نتایج مداخلات امروز بر تعداد مبتلایان به کووید 19 نیازمند فرصت دو هفته‌ای است تا بتوانیم آمار درستی از کاهش و یا افزایش مبتلایان به کرونا را ارائه دهیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر