jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۶۴۹۳۰ ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۱:۱۴

یک دکترای بازتوانی عصبی در مورد مدت زمان مطلوب ورزش‌های هوازی و نیز بهترین ورزش‌ها در این حوزه توضیح داد.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، اردلان شریعت در مورد ورزش کردن و نیز انجام فعالیت‌های بدنی به ویژه در روزهایی که به دلیل شیوع ویروس کرونا سالن‌های ورزشی و باشگاه‌ها تعطیل هستند و امکان ورزش همانند گذشته وجود ندارد، اظهار کرد: برای همه ما چه جوان و چه پیر، فعالیت بدنی منظم برای سالم ماندن مهم است و در مقایسه با نشستن، فعالیت بدنی با شدت متوسط ‌باعث بهبود عملکرد سیستم ایمنی و کاهش احساس استرس و اضطراب می‌شود.

 این دکتر بازتوانی عصبی با اشاره به اینکه فعالیت بدنی هوازی با شدت متوسط و مجموعا به مدت، ۱۵۰-۳۰۰ دقیقه ‌در هفته می‌تواند به بازه‌های زمانی کوتاه‌تر، تقسیم شود، گفت: توصیه می‌شود که در طول هفته بسته به میزان توان افراد فعالیت بدنی هوازی با شدت متوسط از ۱۵۰ تا ۳۰۰ دقیقه مدنظر قرار گیرد.

شریعت در مورد بهتری ورزش‌های هوازی به منظور بهبود عملکرد سیستم ایمنی و کاهش استرس و اضطراب نیز، عنوان کرد: قدم زدن سریع در اطراف خانه و یا بالا و پایین رفتن از پله‌ها برای ۱۰-۱۵ دقیقه که ۲ تا سه بار در روز می‌تواند تکرار شود آن‌هم در صورتی که مشکلی در ناحیه زانو ندارید.

وی افزود: تکرار تمرینات ورزشی به همراه برنامه‌های ورزشی تلویزیون، استفاده از دوچرخه ثابت، انجام کارهای خانه و بازی‌های فعالانه به همراه خانواده از جمله بهترین ورزش‌های هوازی هستند و اگر در حال تماشای تلویزیون به هیچ وجه تغییری در موقعیت جسمی خود ایجاد نمی‌کنید بهتر است که در زمان‌های پخش تبلیغ، بلند شوید و یک حرکت فعال انجام دهید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
خطر کرونا هنوز جدی است

خطر کرونا هنوز جدی است

هنوز همه‌گیری کرونا در کشور ما مساله‌ای جدی است و افراد اگر مسائل بهداشتی را رعایت نکنند، هر لحظه امکان ابتلای آنها به کرونا وجود دارد.

راز کارنامه موفق ایران در مقابله با کرونا

راز کارنامه موفق ایران در مقابله با کرونا

آنچه از جلسه دیروز ستاد مبارزه با کرونا با حضور رهبر معظم انقلاب و همچنین بیانات ایشان استنباط می‌شود تاکید بر باور ملی است. ایران از توانمندی‌های خوبی در عرصه علمی و همچنین حضور افراد کارشناس و متخصص برخوردار است.

کرونا با آنفلوآنزای جدید می آید

کرونا با آنفلوآنزای جدید می آید

ویروس کرونا هنوز برای دانشمندان بسیار ناشناخته‌است و به این دلیل، نباید با عجله درباره رفتار این ویروس در ماه‌های آینده قضاوت کنیم بنابراین هنوز نمی‌توانیم بگوییم آیا در ماه‌های آینده به‌خصوص در فصل پاییز با یک همه‌گیری وسیع برمی‌گردد یا خیر.

گفتگو بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش