jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۶۴۷۷۵ ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۳:۱۷

عضو شورای شهر تهران ضمن هشدار در مورد احتمال انتقال ویروس کرونا در بوستان‌ ها و پارک‌ ها، گفت: رعایت فاصله گذاری اجتماعی در پارک‌ ها جهت پیشگیری از این بیماری الزامی است.

به گزارش جام جم آنلاین، ناهید خداکرمی عضو شورای شهر تهران در گفتگو با فارس درباره بازگشایی پارک‌ ها و بوستان‌ های پایتخت اظهار داشت: بازگشایی پارک‌ها برای استفاده مردم و حفظ سلامت روان آنها انجام گرفته ولی با این وجود از همه شهروندان درخواست داریم که در صورت مراجعه به پارک‌ها به هیچ عنوان روی نیمکت‌ها ننشینند چرا که بیشترین راه انتقال کرونا می‌تواند از طریق تماس دست به محل آلوده به ویروس، منتقل شود.

وی افزود:‌ همچنین شهروندان باید از خوردن و آشامیدن در محوطه پارک‌ها خودداری کنند مگر اینکه بطری آب شخصی همراهشان آورده باشند.

این عضو شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه رعایت فاصله‌ گذاری اجتماعی توسط شهروندان در پارک‌ها و بوستان‌ها ضروری است، گفت: حداقل فاصله برای پیشگیری از کرونا در بوستان‌ ها یک متر و 80 تا دو متر است همچنین در صورت دویدن و یا ورزش‌ های دسته‌ جمعی حتما باید از ماسک استفاده شود.

خداکرمی خاطرنشان کرد: همچنین شهروندان پس از ورود به منزل باید لباس‌های مورد استفاده در پارک را در مکانی جداگانه قرار داده و دست و صورت را با آب و صابون بشویند.

وی ضمن هشدار در مورد احتمال انتقال کرونا در بوستان‌ها در صورت رعایت نکردن موازین بهداشتی، گفت:‌ با معاونت خدمات شهری شهرداری صحبت شده تا روی صندلی پارک‌ها علامت هشدار تعبیه شود البته رعایت کردن موارد بهداشتی توسط خود مردم در اولویت قرار دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر