jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۶۴۴۱۰ ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۳:۴۲

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد رفع محدودیت‌های قرنطینه‌ای و اقدامات سختگیرانه برای مقابله‌ با شیوع کروناویروس به معنای پایان بیماری همه‌گیر کووید ۱۹ نبوده و تنها آغاز مرحله بعدی است.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، تئودور آدهانوم، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در جلسه مجازی خود با وزیران بهداشت گروه ۲۰ از ژنو اظهار داشت که در این مرحله مهم است دولت‌ها مردم خود را برای جلوگیری و واکنش نسبت به هرگونه تجدید فعالیت کروناویروس و شیوع مجدد آن آموزش داده و ضمن توانمندسازی، از آن‌ها در این امر یاری بگیرند.

به گفته وی، با توجه به این که چندین کشور عضو گروه ۲۰ در حال حاضر شروع به کاهش و رفع محدودیت‌های مقابله‌ای با شیوع کروناویروس کرده‌اند، این مهم است که این اقدامات به صورت مرحله‌ای صورت گیرد.

تئودور آدهانوم به وزرای بهداشت این کشورها اعلام کرد که سازمان جهانی بهداشت عمیقاََ نگران این موضوع است که هم‌اکنون کروناویروس در حال شیوع با سرعت زیاد در کشورهایی است که (همچون کشورهای آفریقایی) فاقد ظرفیت‌های کشورهای عضو گروه ۲۰ هستند.

وی تاکید کرد پشتیبانی فوری نه تنها برای حمایت از کشورها برای پاسخگویی به شیوع بیماری کووید ۱۹، بلکه برای اطمینان از ادامه دیگر خدمات اساسی بهداشتی لازم است.

بنا بر گزارش خبرگزاری شینهوا، دبیر کل سازمان جهانی بهداشت بیان داشت که همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ یک حقیقت ساده را به ما یادآوری کرده است: ما یک بشریت هستیم، همگی در یک سیاره زندگی می‌کنیم، امیدها و آرزوهای مشترک و در نهایت یک سرنوشت مشترک داریم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر