jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۴۱۵۴   ۲۹ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۷:۳۸

بدنبال تعطیلی مهدهای کودک با شیوع کرونا اعلام شد

خانواده‌ها فقط شهریه ثابت مهدهای کودک را پرداخت کنند

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور در خصوص نحوه پرداخت شهریه مهدهای کودک گفت: والدین باید فقط شهریه ثابت مهدهای کودک را در هنگام تعطیلی آنها پرداخت کنند.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، سعید بابایی با بیان اینکه بعد از بیماری اخیر مشکلات زیادی برای مهدهای کودک ایجاد شد افزود: در مشکل اخیر سه طرف یعنی والدین کودکان، صاحبان مهدها و مربیان دچار مشکل شدند.

وی با بیان اینکه ملاک ما برای رفع مشکلات قرارداد فی مابین والدین و مهدهای کودک است، اظهار کرد: در قراردادی که بسته شده اگر هر ماه مهدکودک به دلایلی تعطیل شده باشد فقط شهریه ثابت آن ماه - و نه شهریه غذا و برنامه‌های فوق برنامه - دریافت می‌شود. چون اکثریت مهدهای کودک در اسفندماه باز بودند، به همین دلیل باید شهریه ثابت آنها براساس تعرفه بهزیستی از سوی والدین پرداخت شود.

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه بیش از ۱۶ هزار مهدکودک کشور مهدهای نادری هستند که مشتریان بیشتری دارند تصریح کرد: این در حالی است که والدین بدون توجه به مفاد قرارداد و صرفا به دلیل مشتریان بیشتر آنها سریعا قرارداد را امضا می‌کنند.

به گفته بابایی، هر سال شهریه مهدهای کودک توسط وزارت صنعت معدن و تجارت و از سوی سازمان حمایت از مصرف کنندگان در شورای بررسی و ابلاغ می‌شود. همچنین این هزینه بر اساس شهر یا منطقه تعیین نمی‌شود بلکه بر اساس رتبه و ستاره بندی مهدهای کودک با توجه به فعالیت و کیفیت نیروی انسانی آنها تعیین می‌شود.

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه براساس خبرها، پیش دبستانی‌ های آموزش و پرورش شهریه خود را تا پایان خردادماه دریافت می‌کنند، افزود: برای مثال کودکان ٠ تا ۴ سال بیشتر نیاز به نگهداری دارند و کودکان ۵ تا ۶ سال نیز بیشتر آموزش محور هستند به همین دلیل تلاش می‌کنیم در شهریه سال ۹۹ برای ترمیم این موضوع اقداماتی انجام دهیم.

بابایی افزود: البته باید متضرر طرف دیگر این قضیه را نیز در نظر بگیریم. در کشور بیش از ۱۰۰ هزار مربی مهدکودک، ۱۶ هزار مهد و ۸۰۰۰ روستامهد مشغول فعالیت هستند. همچنین ۳۸۰۰ مهدکودک در مناطق روستایی و حاشیه شهرها مشغول فعالیت هستند که فقط برای رشد و ارتقای کودکان فعالیت انجام می‌دهند. مهدهای کودک شرایط بغرنجی دارند که باید حمایت دولتی شامل حالشان شود نه اینکه جبران خسارات آنها از جیب مردم باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

خبر کوتاه بود: «سیزدهمین رئیس‌ جمهور ایران انتخاب شد». به بهانه این خبر می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم که چگونه می‌توان این انتخاب را تبدیل به یک فرصت کرد تا مردم رنگ آرامش را بیشتر ببینند.

دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر