jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۴۰۳۱ ۲۷ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۶:۴۶

غائله سازمان بهداشت جهانی؛

توصیه آلمان به ترامپ: دنبال مقصر نباش!

وزیر خارجه آلمان از تصمیم رئیس‌جمهوری آمریکا درباره سازمان بهداشت جهانی انتقاد و به وی توصیه کرد به جای عیب‌جویی، راه اتحاد و همبستگی را برای خلاصی از بحران کرونا پیش بگیرد.

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، هایکو ماس وزیر خارجه آلمان امروز چهارشنبه از تصمیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا درباره قطع حمایت مالی از سازمان بهداشت جهانی انتقاد کرد و خواستار آن شد که به جای اتهام‌زنی، برای اتخاذ رویکردی جهانی در مواجهه با کرونا، به اتحاد و همبستگی روی بیاوریم.

وی در این باره گفت: مقصر دانستن دیگران، گره گشا نیست. این ویروس حد و مرزی ندارد و ما باید همکاری نزدیکی در راستای مبارزه با آن داشته باشیم.

ماس افزود: یکی از بهترین راه‌های ممکن برای این همکاری، تقویت سازمان ملل به ویژه سازمان بهداشت جهانی از راه توسعه و توزیع سیستم‌های واکسیناسیون و آزمایش است.

گفتنی است؛ رئیس جمهوری آمریکا بامداد چهارشنبه مدعی شد که واشنگتن در حال بررسی متوقف کردن اعطای کمک‌های مالی به سازمان بهداشت جهانی است.

دونالد ترامپ در اظهارات خود، سازمان بهداشت جهانی را به سو مدیریت و پنهانکاری در بحران ناشی از شیوع کرونا متهم کرد.

وی مدعی شد: چین در خصوص ارائه اطلاعات درباره شیوع کرونا با شفافیت برخورد نکرد چرا که در این صورت امکان مهار بیماری ممکن بود.

رئیس جمهوری آمریکا که با انتقادات زیادی در خصوص نحوه مدیریت شیوع بیماری کرونا مواجه است در برهه اخیر چندین بار سازمان بهداشت جهانی را به جانبداری از چین و تلاش برای مخفی کردن اطلاعات متهم کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

آن زمانی که ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، محدودیت‎های کسب‌وکار را برداشت و به آنها اجازه بازگشایی داد، نکته‎ مهمی در دستور کار قرار گرفت، اجرایی شدن فاز دوم. بعد از بازگشایی برخی از کسب‏وکارها، کشور وارد فاز دوم شد؛ اعمال محدودیت‌های بهداشتی. محدودیت‎های بهداشتی شامل رعایت فاصله‏گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستن مرتب دست‎هاست.

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

شیوع ویروس کرونا طی شش ماه اخیر باعث شده حدود 80 درصد مشاغل و کسب و کارها تحت تاثیر قرار گیرند و با مسائلی چون تعدیل نیرو، کاهش تولید یا افزایش هزینه‌ها مواجه شوند و گاهی میزان موجودی آنها در انبار افزایش یابد.

حوزه هنری و تحول دیجیتال

حوزه هنری و تحول دیجیتال

با آن کاپشن خاکی رنگ و شال گردنی که همیشه روی صورتش می‌کشد، سوار بر موتور وارد حیاط می‌شود، چرخی دور حوضچه خوشرنگ حوزه می‌زند و کنار دیوار آینه‌کاری شده، موتورش را تکیه می‌دهد، عینک ته استکانی اش را با انگشت بالا می‌دهد و دستی به سبیل سیاهش می‌کشد و می‌رود گوشه پله‌ها کنار قیصر می‌نشیند و با سیگار و چاق سلامتی، صحبت‌شان گل می‌اندازد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر