jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۴۰۳۰ ۲۷ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۶:۴۶

عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی گفت: ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری هوشمند بیش از پیش احساس می شود.

title

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، یدالله سهرابی، با اشاره به اینکه در ابتدای شیوع ویروس کرونا، عموم مردم با مسئولیت پذیری اجتماعی به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا کمک شایانی کردند، افزود: بعد از محدودیت‌های قرنطینه‌ای موضوع علمی فاصله گذاری اجتماعی و سپس فاصله گذاری هوشمند مطرح شد؛ که این امر کمک مؤثری به همکاران حوزه بهداشت در زمینه غربالگری و پیشگیری و همچنین کاهش بار مراجعات به بیمارستان‌ها برای دریافت خدمات درمانی مرتبط با ویروس کرونا کرد.

وی با تاکید بر لزوم اجرای صحیح طرح فاصله گذاری هوشمند از سوی مردم افزود: رعایت این مهم سبب می‌شود تا همکارانمان در بخش‌های درمانی که با کمبود امکانات سخت افزاری و نرم افزاری به دلیل تحریم‌ها مواجه هستند؛ خدمات با کیفیت تری را به بیماران در اثر کاهش بار مراجعات به دلیل رعایت طرح فاصله گذاری هوشمند ارائه دهند و نهایتاً شاهد کمترین آسیب‌ها در کادر درمان و مردم باشیم.

وی ضمن ابراز تأسف از اینکه بسیاری از هموطنان و کادر درمانی را در این شرایط بحرانی از دست دادیم، ادامه داد: به تمامی بازماندگان قربانیان کرونا و شهدای خدمت که در صف اول مبارزه با بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند تسلیت عرض نموده و تاکید می‌کنم مردم بیشتر از قبل به هشدارها و پروتکل‌های بهداشتی توجه داشته باشند زیرا هر نوع سهل انگاری صدمات جبران ناپذیری را برای کادر درمان و آحاد مردم به دنبال خواهد داشت.

عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی، با تاکید بر رعایت فاصله گذاری هوشمند به منظور پیشگیری و مبارزه با زنجیره انتقال اظهار کرد: باید بیش از هر زمان دیگری این موضوع را جدی گرفت و یکی از مراحل قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا بحث ماندن در خانه است. همچنین افراد دارای بیماری زمینه‌ای مانند دیابت و فشار خون و…، باید نسبت به رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی و ایمنی توجه داشته باشند.

سهرابی خاطرنشان کرد: تا کنون هیچ واکسن و داروی اختصاصی برای پیشگیری و درمان بیماری کووید ۱۹ ساخته نشده و بهترین شیوه قطع زنجیره و مبارزه با این ویروس همان شستشوی دست و خود مراقبتی و رعایت فاصله گذاری است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر