jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۴۰۲۰ ۲۷ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۵:۳۴

سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا گفت: وام یک میلیون تومانی قرض‌الحسنه بدون سود و فقط با کارمزد 4 درصد به سرپرستان خانوار یارانه بگیر تا قبل از ماه مبارک رمضان پرداخت می‌شود.

title

به گزارش جام جم آنلاین، حسین میرزایی در گفتگو با گزاری فارس، افزود: دولت در راستای حمایت از خانوارهای یارانه‌بگیر، مقرر کرده تسهیلات حمایتی کرونا به مبلغ یک میلیون تومان قرض‌الحسنه بدون سود و فقط با کارمزد 4 درصد به خانوارهای یارانه‌بگیر پرداخت کند.

وی گفت: 23 میلیون خانوار یارانه‌بگیر در کشور وجود دارد که قرار است به هر خانوار صرف نظر از تعداد افراد فقط یک میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شود.

به گفته میرزایی، طبق روال پرداخت یارانه نقدی ماهانه که از سوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها هر ماه انجام می‌شود، قرار است کد ملی سرپرستان خانوار یارانه بگیر از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات اعلام شود که آنها بر مبنای تلفن سرپرستان خانوار و کد ملی به آنها با سرشماره V.REFAH از امشب تا انتهای هفته جاری پیامک بزنند و سرپرست خانوار نیز موظف است تا 31 فروردین جاری یعنی روز یکشنبه کد ملی خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به وسیله شماره تلفن همراهی که به نام خودش است به سرشماره 6369 ارسال کند که فقط 10 رقم کد ملی بدون خط فاصله و بدون هیچ علامتی به همان سرشماره 6369 ارسال کند که این به منزله تقاضا برای تسهیلات یک میلیون تومانی قرض‌الحسنه است.

سخنگوی ستاد تسهیلات حمایتی کرونا گفت: قرار است سازمان هدفمند سازی یارانه‌ها کدهای ملی سرپرستان خانوار و شماره حساب یارانه‌ای این افراد را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اعلام کند و ما این شماره حساب‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در اختیار سازمان برنامه و بودجه قرار می‌دهیم.

آغاز بازپرداخت وام از تیرماه

میرزایی این را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ هم گفت: طبق وعده آقای رئیس جمهور و آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه تسهیلات یک میلیون تومانی حمایتی کرونا قبل از ماه مبارک رمضان به حساب سرپرستان خانوارهای یارانه‌بگیر واریز می‌شود.

وی در مورد بازپرداخت این تسهیلات قرض الحسنه گفت: قرار شد با یک تنفسی از تیرماه امسال اقساط 30 ماهه به مبلغ هر قسط 35 هزار تومان از حساب یارانه‌ای خانوارها کسر شود.

سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا تأکید کرد: به هیچ وجه مراجعه حضوری و یا تماس تلفنی لازم نیست و فقط از طریق پیامکی که به تلفن سرپرستان خانوار یارانه‌بگیر ارسال می‌شود، باید شماره ملی سرپرست خانوار اعلام شود و به همان شماره حساب یارانه خانوار این تسهیلات واریز می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

محک‌ ماسک

محک‌ ماسک

دیروز بالاخره استفاده از ماسک در تمام محل‌های سرپوشیده اجباری شد و آن‌طور که بیشترمان در سطح شهر، ادارات، بانک‌ها و حمل‌ونقل عمومی شاهد بودیم ‌اغلب شهروندان این مقررات را رعایت کردند.

مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر