jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۴۰۰۰ ۲۷ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۳:۳۷

رئیس فیفا به همه کشورهایی که در تلاش برای از سرگیری رقابت های فوتبال در شرایط کرونایی هستند، هشدار داد و خواهان حفظ سلامتی و جان انسان ها شد.

به گزارش جام جم آنلاین ، تمام فعالیت های فوتبالی جهان هم اکنون به خاطر شیوع کرونا دچار تعلیق شده است.بیش از یک میلیون و پانصد هزار نفر به کوید 19 مبتلا شده اند. با این همه  هواداران فوتبال دلتنگ بازی تیم محبوب خود شده اند و باشگاه ها میلیون ها دلار ضرر می دهند.

در این حال برخی اتحادیه ها در حال بازگشت به مسابقات هستند تا مانع ضرر مالی باشگاه ها شوند.

دراین ارتباط جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا به همه باشگاه های جهان و اتحادیه ها، هشدار داد که تنها در صورتی که کوید 19 برچیده شود، امکان از سرگیری فوتبال فراهم خواهدشد.

عالی ترین مقام فوتبال جهان در بیانیه ای عنوان کرد: نخستین اولویت ما، نخستین اصل ما که برای همه رقابت ها به کار می بندیم وهمه را ترغیب می کنیم، این است که سلامت و جان انسان ها مقدم بر هر چیزی است. 

وی افزود: نمی توانم به قدر کافی روی این موضوع تاکیدکنم. هیچ بازی، هیچ رقابتی و هیچ لیگی به اندازه آنکه زندگی انسان ها را به خاطر بیندازیم، ارزش ندارد. هر کسی در سراسر گیتی باید این نکته را در فکر و ذهن داشته باشد.وقتی هیچ اطمینان صددرصدی وجود ندارد، بیش از حس مسئولیت پذیری است تیم ها را مجبور به انجام فوتبال کنیم. اگر ما قرار است بازهم انتظار بکشیم، باید همین کار را بکنیم. بیشتر منتظر ماندن بهتر از ریسک کردن است.

اینفانتینو افزود:اعضای ما باید بدانند که لحظه به لحظه با آنها هستیم و همراه با هم راه حل پیدا می کنیم. سلامتی مقدم بر هر چیزی است. تا زمانی که خطر وجود داشته باشد هیچ مسابقه‌ای برگزار نمی‌کنیم. باید منتظر باشیم و ببینیم شرایط کنونی چگونه می شود.

او تصریح کرد: شرایط کنونی بسیار جدی است.زمانی بازی‌ها را آغاز می‌کنیم که دولت‌ها به ما بگویند که می‌توانیم آن را انجام دهیم. پس از آن زمان برای برگزاری بازی‌ها و پایان یافتن رقابت‌ها وجود خواهد داشت. ما نمی‌توانیم سلامتی مردم را به خطر بیندازیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

محک‌ ماسک

محک‌ ماسک

دیروز بالاخره استفاده از ماسک در تمام محل‌های سرپوشیده اجباری شد و آن‌طور که بیشترمان در سطح شهر، ادارات، بانک‌ها و حمل‌ونقل عمومی شاهد بودیم ‌اغلب شهروندان این مقررات را رعایت کردند.

مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر