jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۳۸۲۹ ۲۶ فروردين ۱۳۹۹  |  ۰۷:۰۷

هرچقدرهم که در خانه‌نشینی به کارهای سرگرم‌کننده، فیلم دیدن و کتاب خواندن زمان خودمان را گذرانده باشیم، ممکن است کسالت بر ما غلبه کند. یکی از کارهای شکفت‌آور انجام دادن کارهای عقب‌افتاده در خانه‌نشینی این روزها است.

title

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، از اوایل اسفند سعی کردیم تا جایی که می‌توانیم کم‌تر از خانه خارج شویم و در تعطیلات نوروز هم محکوم به خانه‌نشینی بودیم. روزهای عید نوروزهمیشه پر از رفت وآمد بود اما امسال به علت شیوع ویروس کرونا در خانه و بدون دید و بازدید گذشت. این شرایط بسیاری از مردم را خسته کرده است. بسیاری از آن‌ها در این مدت غذاها و طعم‌های جدید را امتحان کرده‌اند، بسیاری نان و شیرینی پخته‌اند و بازی‌های دسته‌جمعی حضوری یا مجازی را امتحان کرده‌اند. اما هر چقدر هم به کارهای سرگرم‌کننده، فیلم دیدن و کتاب خواندن هم زمان خودمان را گذرانده باشیم، ممکن است کسالت بر ما غلبه کند. آیا می‌توانیم از این کسالت تا حدی عبور کنیم و روزهای شادتری را سپری کنیم؟

انجام کارهای عقب‌افتاده

انجام دادن کارهای عقب‌افتاده به ما کمک می‌کند آرامش روانی را تجربه کنیم و احساس مفید بودن داشته باشیم. برای سامان دادن به کارهای عقب‌افتاده اقدامات ساده‌ای در دسترس ما است که به اختصار به آن‌ها می‌پردازیم.

برنامه‌ریزی با روش بولت ژورنال

خیلی از ما تا حرف از بولت ژورنال می‌شود، فکر می‌کنیم باید دفترچه‌ای خاص داشته باشیم و مدت‌های طولانی را صرف پیدا کردن دفترچه مطلوب می‌کنیم. تنها نکته‌ای که یک دفتر را برای برنامه‌‎ریزی مناسب می‌کند، سبک بودن آن برای حمل است. کتابی که به راحتی در کیف جا شود و وزن کمی داشته باشد.

در مورد بولت ژورنال بخوانید. کارهایی که می‌خواهید انجام بدهید را یادداشت کنید. احتمالا شما از فکر کمدهای نامرتب، پرده‌ها و ملحفه‌های نه چندان تمیز چنان اذیت می‌شوید که نمی‌دانید به قول معروف از کجا شروع کنید. دفتر را بردارید و همه کارهای عقب‌افتاده‌تان را یادداشت کنید. در حین کارهایتان ممکن است نکاتی را به یاد آورید، آن‌ها را یادداشت کنید.

بعد از یک یا نهایتا دو روز، شما لیست کاملی از کارهایی دارید که در این مدت می‌توانید از خانه‌نشینی و دوری از ارتباطات اجتماعی استفاده کنید و به آن سامان دهید.

بدون شک بعد از انجام دادن هر کدام از این کارها علاوه بر اینکه کاری انجام داده‌اید و زمان خود را تلف نکرده‌اید، انرژی مضاعفی به علت پیش بردن کارتان دریافت خواهید کرد.

احساس می‌کنید درست است در خانه ماندن و دوری از ارتباطات اجتماعی موقت کار ساده‌ای نیست، اما همین که کاری را پیش برده‌اید شادی را احساس می‌کنید و از عملکردتان راضی‌تر می‌شوید.

شما در کنار کارهای خانه و غذا پختنی که جدی‌تر از سابق شده است، فیلم دیدن، کتاب خواندن، بازی و حتی دورکاری، وقت مناسبی برای انجام کارهای عقب‌افتاده تحصیلی، شغلی، آموختن زبان خارجی، تمیزی و مرتبی لوازم شخصی در خانه دارید که می‌توانید با برنامه‌ریزی از پس آن برآیید.

کارهای واجب آغاز سال

برخی از کارها را بهتر است در آغاز سال انجام دهیم. این هفته‌ها می‌توانیم به انجام این کارها توجه کنیم:

· رزومه تحصیلی و شغلی خود را به روز کنید.

· روی برخی از پروژه‌های بلند مدت تمرکز کنید.

· بودجه خود را مجددا ارزیابی کنید.

· کارهای عقب‌افتاده شغلی، تحصیلی، نظافت لوازم شخصی منزل و... را اولویت دهید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

محک‌ ماسک

محک‌ ماسک

دیروز بالاخره استفاده از ماسک در تمام محل‌های سرپوشیده اجباری شد و آن‌طور که بیشترمان در سطح شهر، ادارات، بانک‌ها و حمل‌ونقل عمومی شاهد بودیم ‌اغلب شهروندان این مقررات را رعایت کردند.

مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
مادر و دخترانه!

گفتگو با بازیگران سریال «مادرانه» که این روزها از آی‌فیلم بازپخش می‌شود

مادر و دخترانه!

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر