jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۶۳۷۶۴ ۲۵ فروردين ۱۳۹۹  |  ۰۹:۱۰

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بر اساس اعلام نتایج آزمایشگاه کرونا در استان بوشهر در دو روز اخیر مورد جدیدی از ابتلا به کرونا نداشته‌ایم.

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، سعید کشمیری  اظهار داشت: طی روزهای شنبه و یکشنبه طبق آزمایشات صورت گرفته، مورد جدیدی از ابتلاء به کرونا نداشته‌ایم و تعداد مبتلایان کرونا در استان همچنان ثابت مانده است.
وی با اشاره به اینکه تاکنون نتیجه آزمایش ۱۵۷ بیمار به ویروس ‏کرونا مثبت اعلام‌شده است، افزود: از این تعداد ۸۶ نفر مرد و ۷۱ نفر زن هستند و ۱۳۵ نفر از بیماران ترخیص و به قرنطینه خانگی رفته‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تاکید بر لزوم توجه جدی به موارد پیشگیری از شیوع کرونا در جامعه خاطرنشان کرد: به منظور پیشگیری از شیوع کرونا رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی یک ضرورت است.
وی همکاری مردم با مسئولان بهداشت و درمان در سراسر استان‬ را یک اصل مهم برای مهار کرونا دانست و اضافه کرد: انتظار داریم مردم به هیچ وجه برای امور غیرضروری از خانه خارج نشوند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ناقلان بی علامت

چالش ناقلان بی علامت

ناقلان بدون علامت افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی آنها ویروس وجود دارد اما علائم بالینی ندارند. این افراد در هر مکانی ممکن است حضور داشته‌باشند، بنابراین در مکان‌های شلوغ مخصوصا اتوبوس و مترو باید فرض کنیم هر فردی ممکن است ناقل ویروس باشد.

محک‌ ماسک

محک‌ ماسک

دیروز بالاخره استفاده از ماسک در تمام محل‌های سرپوشیده اجباری شد و آن‌طور که بیشترمان در سطح شهر، ادارات، بانک‌ها و حمل‌ونقل عمومی شاهد بودیم ‌اغلب شهروندان این مقررات را رعایت کردند.

مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش