jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۳۷۳۱ ۲۴ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۶:۰۵

رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت:

مردم در هنگام استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی فاصله را رعایت کنند

رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص حجم زیاد مسافران در تهران در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، اظهار کرد: اگر قرار است از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده شود، پروتکل های بهداشتی مانند حفظ رعایت و استفاده از اقلام بهداشتی همچون ماسک و دستکش استفاده شود.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، حسین عرفانی گفت: با گذشت بیش از 50 روز از شیوع بیماری کرونا در ایران تمام استان‌های کشور درگیر این بیماری هستند و این ویروس با میزان سرایت بالایی که دارد مترصد این است که به شیوع و سرایت خود ادامه دهد و موارد بیشتری را نسبت به گذشته مبتلا کند.

وی همچنین به فعالیت‌های اقتصادی و خدماتی ضروری اشاره و بیان کرد: به منظور ایجاد تعادل بین فعالیت‌های پایه در عرصه اقتصاد و تولید و همچنین خدمات با اعمال مراقبت‌های بهداشتی، موضوع فاصله‌گذاری هوشمند مطرح شده است. کسانی‌که در عرصه اقتصاد و خدمات در کشور مشغول هستند با مراجعه به درگاه الکترونیکی در وزارت بهداشت و مطالعه پروتکل‌هایی که از بیماری جلوگیری شود به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تشریح فاصله گذاری هوشمند ابراز کرد: در این مرحله جامعه به فعالیت خود ادامه می‌دهد اما شعار در خانه بمانیم همچنان به قوت خود باقی است. هموطنان باید بدانند کرونا مطرح است و این بیماری سلامت جامعه را تهدید می‌کند؛ به همین منظور جز در موارد ضروری نباید از منزل خارج شوند و مراودات اجتماعی نباید به راحتی انجام شود. اگر شهروندی مجبور بود از منزل خارج شود باید نکات بهداشتی را رعایت کند تا بیماری به باقی جامعه سرایت نکند.

وی در باره گام دوم بسیج ملی مبارزه با کرونا اظهار کرد: اقدام مرحله دوم فاصله گذاری هوشمند از (23 فرودین ماه) در استان‌های کشور و از (31 فروردین ماه) در تهران به مرحله اجرا گذاشته می‌شود تا جامعه به فعالیت خود ادامه دهد.

عرفانی در پایان در خصوص حجم زیاد مسافران در تهران در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی اظهار کرد: توصیه ستاد ملی مبارزه با کرونا این است اگر قرار است از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده شود پروتکل های بهداشتی مانند حفظ رعایت و استفاده از اقلام بهداشتی همچون ماسک و دستکش استفاده شود این در شرایطی است که افرادی که علایم بیماری را دارند به هیچ وجه نباید از وسایل تردد عمومی استفاده کنند. در صورت شلوغ بودن مترو مردم ازدحام نکنند و منتظر باشند تا قطار بعدی در صورتی که خلوت بود سوار شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر
مادر و دخترانه!

گفتگو با بازیگران سریال «مادرانه» که این روزها از آی‌فیلم بازپخش می‌شود

مادر و دخترانه!

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر