معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری یکی از اعضای باند سرقت تجهیزات مخابراتی که به سبک فیلم های هالیوودی سرقت می کردند، خبر داد و گفت: اعضای این باند 10 میلیارد ریال به شرکت مخابرات خسارت وارد کردند.
کد خبر: ۱۲۶۳۷۱۹

به گزارش جام جم آنلاین از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ کارآگاه احمد نجفی گفت: در اواخر خرداد ماه سال گذشته پرونده به دادخواهی شرکت مخابرات از شعبه دوم بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران برای رسیدگی تخصصی به اداره هفدهم پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی عنوان کرد: نماینده حقوقی شرکت مخابرات در اداره هفدهم، اظهار کرد، بیست و پنجم خرداد ماه سه حوضچه مخابراتی (تجهیزات و کابل شبکه ای) در محدوده میدان کتاب توسط سارق یا سارقان ناشناس به ارزش5 میلیارد ریال به سرقت رفته است.

معاون سرقت های خاص پلیس آگاهی افزود: کارآگاهان بدنبال اظهارات نماینده حقوقی شرکت مخابرات راهی محل سرقت شدند و در بررسی های میدانی مشخص شد که یک دستگاه اتوبوس شرکت واحد در محل توقف و پس از یک ساعت حرکت می کند که ظن پوششی بودن اتوبوس تحقیقات پلیسی ادامه پیدا می کند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی، کارآگاهان در بررسی سیستمی متوجه شدند که در یک ماه گذشته نیز به همین شیوه و شگرد در محدوده خیابان 17 شهریور یک حوضچه های مخابراتی به ارزش 5 میلیارد ریال سرقت شده است.

وی افزود: کارآگاهان در ادامه تحقیقات با انجام اقدامات پلیسی و بازبینی تصاویر صحنه سرقت بدست آوردند که سرقت توسط همان باند با پوشش اتوبوس شرکت واحد انجام شده است.

نجفی ابراز کرد: با بدست آمدن این اطلاعات کارآگاهان موفق به شناسایی و دستگیری مالک اتوبوس به هویت شهریار 50 ساله ساکن یکی از شهرهای جنوبی کشور با هماهنگی های قضائی شدند.

وی با اشاره به اینکه با حضور مالک اتوبوس در اداره هفدهم متهم اظهار داشت، من اتوبوس را به سه راننده اجاره داده ام و آنان در تهران با شرکت واحد همکاری دارند و اطلاعی از سرقت ها ندارم، ابراز داشت: کارآگاهان با شنیدن اظهارات مالک اتوبوس، در یک اقدام پلیسی راننده اتوبوس بنام فرامرز 47 ساله را شناسایی کردند و با گرفتن دستور قضائی، بیست و سوم فروردین ماه سال جاری در مخفیگاهش در محدوده جنوب تهران بازداشت کردند.

سرهنگ نجفی اضافه کرد: راننده اتوبوش اعتراف کرد، من به اتفاق دو تن از دوستانم تصمیم به سرقت گرفتیم و با شناسایی حوضچه های مخابراتی پس از تاریکی هوا با اتوبوس روی درب حوضچه ها توقف می کردیم و از این طریق تجهیزات و کابل های مخابراتی را سرقت می کردیم. اموال سرقتی را به افراد ناشناسی به قیمت پایینتری فروخته ایم و پول حاصله را بین خودمان تقسیم و صرف زندگی کرده ایم.

معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی در پایان افزود: متهم با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده برای دستگیری سایر همدستان متواری و مالخر اموال مسروقه در اختیار کارآگاهان اداره هفدهم قرار دارد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها