jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۳۷۰۱   ۲۵ فروردين ۱۳۹۹  |  ۰۲:۰۶

دبیر کمیته پژوهشی بیماران مبتلا به کرونا گفت: برخی از مطالعات نشان داده که کرونا باعث سکته مغزی می‌شود و ما در آینده نزدیک یافته‌های خود در این باره را اعلام خواهیم کرد.

title

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، فرزاد اشرافی متخصص بیماری‌های مغز و اعصاب، اظهار کرد: بیمارستان شهدای تجریش با توجه به لود بالای پذیرش بیماران مبتلا به کرونا، کمیته پژوهشی بیماران مبتلا به کرونا را تشکیل داده است.

وی با اشاره به وجود فراوانی اطلاعات خام درباره بیماران مبتلا به کرونا در این بیمارستان اظهار کرد: با جمع آوری و دسته بندی این اطلاعات در زمینه‌های مختلف از جمله بیماری‌های داخلی، مغز و اعصاب و بیماری‌های پوستی این کمیته در حال انجام پژوهش‌های مختلفی است.

اشرافی با اشاره به نقش این کمیته در راهنمایی پروپزال های مربوط به بیماری کرونا و تسریع روند داوری از سوی دانشگاه ادامه داد: علاوه بر این اقدامات از سوی این کمیته طرح‌هایی در مورد بیماران کرونایی در حال اجراست که مهمترین آنها چک کردن اعضای خانواده بیماران مبتلا به کرونا است.

دبیر کمیته پژوهشی بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان شهدای تجریش افزود: با توجه به این طرح اعضای خانواده فرد مبتلا به کرونا از نظر علائم بیماری چک می‌شوند تا میزان ابتلای آنها ارزیابی و کنترل شود.

اشرافی، پیگیری تلفنی بیمارانی که کرونا آنان بهبود یافته است را از دیگر طرح‌های پژوهشی پر اهمیت این کمیته عنوان کرد و گفت: در این طرح تعدادی از انترن ها و دانشجویان پزشکی به صورت داوطلبانه با بیماران بهبود یافته تماس می‌گیرند و وضعیت آنان را بررسی می‌کنند و در صورت وجود مشکل آنان را راهنمایی می‌کنند.

وی با بیان اینکه با انجام این طرح بیماران بهبود یافته از جمله افرادی که بستری بوده اند و یا سرپایی درمان شده اند مورد پیگیری قرار می‌گیرند، یادآور شد: این طرح آماده چاپ در ژورنال‌های علمی است.

اشرافی، طرح بررسی بیماران مبتلا به کرونایی که دچار سکته مغزی شده اند را از دیگر طرح‌های پژوهشی این کمیته عنوان کرد و افزود: در این طرح از اوایل اسفندماه بیمارانی رصد که علاوه بر کرونا دچار سکته مغزی شده بودند رصد شدند و ما در حال جمع آوری اطلاعات برای علت یابی هستیم.

وی ادامه داد: برخی از مطالعات نشان داده که کرونا باعث سکته مغزی می‌شود و ما در آینده نزدیک یافته‌های خود در این باره را اعلام خواهیم کرد.

دبیر کمیته پژوهشی بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان شهدای تجریش با اشاره به بروز برخی از عوارض مغز و اعصاب در بیماران کرونایی، گفت: برخی از مبتلایان به کرونا دچار برخی از علائم مربوط به مغز و اعصاب از جمله سردرد، سرگیجه و درد عضلات، افت هوشیاری، تشنج، سکته مغزی و اختلالات بویایی و چشایی هستند که داده‌های مربوط به این علائم بیماران کرونایی در کمیته پژوهشی بیماران مبتلا به کرونای بیمارستان شهدای تجریش در حال جمع آوری و بررسی است و نتایج آن تا چند هفته آینده اعلام می‌شود.

وی، بررسی عوارض پوستی ناشی از کرونا و همچنین برخی بیماری‌های داخلی را از دیگر فعالیت‌های پژوهشی این کمیته عنوان کرد و افزود: گروه‌های متعددی در رشته‌های گوناگون در حال انجام پژوهش در مورد این بیماری هستند و می‌توان گفت کشور ما در زمینه پژوهش درباره کرونا جایگاه ویژه ای دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بیایید یک کاری بکنیم

بیایید یک کاری بکنیم

هر عکسی یک نقطه طلایی دارد، یعنی یک جایی در عکس، کانون عکس است و مشت محکم می‌کوبد وسط قرنیه‌هایت، وسط قلبت. عکسی را حامد به واتس‌اپ می‌فرستد.

بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

خلف وعده، نشانه نفاق است

خلف وعده، نشانه نفاق است

طبق متون دینی، وفای به عهد از علائم ایمان و خلف وعد از نشانه‌های نفاق است. در اسلام نسبت به راستگویی، ادای امانت و وفای به عهد تاکید فراوان شده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر