jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۳۵۷۹ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹  |  ۰۸:۲۸

از زمانی که ویروس کرونا شیوع پیدا کرد یک مسئله کاملا محرز بود؛ افرادی که دارای بیماری های پیش زمینه ای هستند بیشتر از هر فرد دیگری در خطر مرگ ناشی از ابتلا به کرونا قرار دارند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از worldometers، بر اساس تحقیقات و بررسی آمارها مشخص شده تعداد افرادی که بیماری پیش زمینه ای قلب و عروق داشته و در پی ابتلا به کرونا جان سپرده اند بیشتر از همه افرادی است که بیماری پیش زمینه ای داشته اند.

بر اساس موارد تایید شد 10.5 درصد از کل افرادی که با ناراحتی های قلبی و عروقی به کرونا هم مبتلا شده اند، درگذشته اند.

دیابتی ها در دسته دیگر بیمارانی قرار دارند که ویروس کرونا به شدت آنها را تهدید می کند. از کل دیابتی هایی که به ویروس کرونا آلوده شده اند حدود 7.3 درصد از آنها فوت کرده اند.

از کل افرادی هم که بیماری تنفسی مزمن دارند نیز 6.3 درصد در پی ابتلا به کرونا جان داده اند.

افراد مبتلا به فشارخون نیز به شدت در خطر هستند. تا امروز 6 درصد از کل افراد مبتلا به فشارخون در پی ابتلا به کرونا فوت کرده اند.

بیماران سرطانی نیز در رتبه بعدی خطرات شدید ویروس کرونا مواجه هستند. از کل بیماران سرطانی که تا امروز به کرونا مبتلا شده اند 5.6 درصد به کام مرگ کشیده شده اند.

نرخ مرگ و میر در افرادی که هیچ گونه بیماری پیش زمینه ای نداشته اند نیز 0.9 درصد است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر